Gerçeğini aratmayan sivil savunma tatbikatı

Başöğretmen Atatürk İlkokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından desteklenen Sivil Savunma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği tatbikatta okul içerisinde mahsur kalmış bir öğrenci itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak yaralı öğrenciye sivil savunma, acil yardım ve kurtarma ekibinde görevli öğretmenlerce ilk yardım yapıldı. Yangın söndürme tatbikatının da yapıldığı okulda öğrenciler ve öğretmenler, yangın tüpleri ile birlikte kontrollü bir şekilde başlatılan yangını söndürmeye çalıştılar. İtfaiye ekiplerince yangın söndürme konusunda açıklamalar yapılarak öğrenciler ve öğretmenler bilgilendirildi.

Güncel 06.03.2019, 18:33
367
Gerçeğini aratmayan sivil savunma tatbikatı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı’nın da hazır bulunduğu tatbikatta öğrencilere sivil savunma, ilk yardım, tahliye ve güvenlik konuları üzerine bilgiler aktarıldı.

Okul Müdürü Ceylan Şahin, “Acil durumlar karşısında insanların nasıl davranmaları gerektiğini bilmeleri açısından tatbikatlar hayati öneme sahip uygulamalardır. Acil durum anında panik yapmamak ve korunabilmek amacıyla tatbikat yapmayı ve öğrencilerimize bu becerileri kazandırmayı önemsiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@