Gerçeği aratmayan tatbikat

Özel Elitpark Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Gerçeği aratmayan tatbikat

Özel Elitpark Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi 02:17
Gerçeği aratmayan tatbikat

Tatbikattan önce Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden İtfaiye Çavuşu Ömer Darıcı, Özel Elitpark Hastanesi personeline yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Özel Elitpark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Duyar ve Başhekim Op. Dr. Ömer Akkaş, yaptıkları açıklamada olası bir yangına karşı hazırlıklı olmak ve bu konuda personele tecrübe kazandırmak amacıyla Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan tatbikatta, hastane personellerine teori ve pratik eğitim verildiğini ifade etti
Elitpark Hastanesi Müdürü Mehmet Karakaş, Başhemşire Tuğçe Söylemez ve hastane personelinin katılımıyla gerçekleştirilen yangın tatbikatında konuşan Başhemşire Tuğçe Söylemez, beklenmedik bir yangınla karşılaşılması durumunda gerek hastaların nakledilmesi gerekse yapılan ilk müdahalede sağlık personellerine çok önemli görevlerin düştüğünü belirterek, yapılan tatbikatın amacına ulaştığını düşündüğünü söyledi.
Bu tür eğitimlerin sayısını artırmak gerektiğini anlatan Söylemez, “Kendi çalışanlarımızın ve hastalarımızın hayatını kurtarmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, hem kurumumuz kalitesini artırmak hem de uygulamada deneyim kazanmak adına çok yararlı olduğunu düşünüyorum. İtfaiye Müdürlüğü çalışanları olmak üzere tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Tatbikatta İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince yakılan tüp ve battaniye, hem itfaiyeciler hem de destekleriyle Hastane yangın söndürme ekibinde görev olan personel tarafından başarılı şekilde söndürüldü. Çevrenin de yoğun ilgisini toplayan tatbikat alkışlar eşliğinde sona erdi.

(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 22.05.2017 02:31