“Genel Başkanımızın dimdik arkasındayız”

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin ile Kargı İlçe Başkanı Raşit Erdoğan, Anayasa değişikliği ve gündemdeki referandum süreci ile ilgili Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin aldığı tavrı olumlu bulduklarını belirterek, “Genel Başkanımızın dimdik arkasındayız.” dediler.

Güncel 27.01.2017, 16:54
248
“Genel Başkanımızın dimdik arkasındayız”

Her iki MHP’li İlçe Başkanı konuya ilişkin yaptıkları açıklamada Devlet Bahçeli’nin bugüne kadar siyasî geçmişine bakıldığında, daima haklı çıktığını, devletinin ve milletinin menfaati doğrultusunda adım attığını belirterek, “Devlet Bey’in sözünün teminat olduğunu görürsünüz. Bu süreçte de Sayın Genel Başkanımızın haklı çıkacağına inancımız tam.” diye konuştular.

Anayasa değişikliği ile ilgili son sözü artık Türk Milleti’nin söyleyeceğini vurgulayan Yasin Şahin ve Raşit Erdoğan şu görüşleri dile getirdiler:

“Bundan sonrası için de söz ve karar, egemenliğin yegâne sahibi olan büyük Türk milletinin olacaktır. Aziz milletimiz TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliğiyle ilgili iradesini gösterip hükmünü verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, TBMM’de göstermiş olduğu ahlaki ve sorumlu duruşunun aynısını referandum sürecinde de ortaya koyacaktır. Partimizi tutarsızlıkla suçlayanların, dün ve bugünkü ifadelerimizin çeliştiğini ileri sürenlerin ne kadar yanıldıkları ve art niyetli oldukları tüm yönleriyle anlaşılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, ilkelerinden ve ülkesinin emanetlerinden taviz vermez. Bu duruşun karşısında ısrarla polemik yaratanlar partimizi karalama konusunda sıraya geçmişlerdir. Liderimiz ve partimiz devlet ve millet bekasını güçlendirmek için hamle yapmıştır. Geleceğimizi güvenceye almak, aynı zamanda milli uzlaşma ruhuyla sistem krizini büyüten fiili açmazı bitirmek amacıyla, yüklendiği tarihi görevde üstüne düşeni gönül huzuruyla yapmıştır. Bizler dün olduğu gibi bugün de, yarın da Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında dimdik duruyoruz. Onun işaret ettiği yolda yürümeye devam edeceğiz.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@