07 Şubat 2014 Cuma 23:32
Gençlik Merkezi’nden “atık pil” kampanyası
Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nde de eşzamanlı olarak başlayan kampanya 1 Ağustos 2014 tarihinde sona erecek. TAP Derneği gönderilen pilleri tartacak ve sonuçları bakanlığa bildirecek.
Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Piller, cep telefonundan saate, oyuncaktan kumandaya, diz üstü bilgisayardan işitme cihazlarına, fotoğraf makinelerine kadar hayatımızı kolaylaştıran sayısız cihazı çalıştırır. Pil denince ilk etapta akla gelen cihazların yanı sıra, aslında başka pek çok alanda da karşımıza çıkmaktadır” denildi.
Açıklamada, atık pillerin, kâğıt, metal ve cam gibi atıklara göre daha az hacme sahip olmalarına rağmen, onlardan binlerce kat fazla doğal yaşama ve insanlığa zararlı ağır metaller içerdiği vurgulanarak “Sizler de http://corum.genclikmerkezi.gov.tr/ adresimizden, 0(364) 2231320 telefon numaramızdan veya gençlik merkezimize uğrayarak detaylı bilgi alabilir, atık pillerinizi Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’ne ulaştırabilir ve kampanyamıza destek verebilirsiniz” denildi. (Hüseyin Gazi KOLAÇ)
Son Güncelleme: 07.02.2014 23:32