Gençlik Kampları hayata geçiyor

Çorum Belediyesi, Çatak Tabiat Parkı içerisinde gençlik kampları yapacak. Başkan Aşgın’ın seçim dönemi taahhütlerinden olan Gençlik Kampları projesi hayata geçiyor.

Güncel 05.10.2020, 20:07
464
Gençlik Kampları hayata geçiyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Çorum Şube Müdürü Mustafa Gözler, Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ömer Arslan ve Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte Çatak Tabiat Parkında incelemelerde bulunan Başkan Aşgın, kısa süre içerisinde fizibilite çalışmalarını tamamlayıp Gençlik Kampları Projesine başlayacaklarını söyledi.

“Ülkemizin en büyük zenginliği geleceğimizin teminatı olan gençlerimizdir.” diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirecekleri Gençlik Kamp Merkezleri yapmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Seçim öncesi gençlere yönelik verdikleri sözler arasında olan Gençlik Kampları projesinin hayata geçmesiyle birlikte gençlerin hem sağlıklı bir şekilde zihinsel ve bedensel gelişimlerini tamamlamaları hem de sosyalleşmeleri için çok önemli bir merkezi Çorum’a kazandırmış olacaklarını ifade etti.

Çatak Tabiat Parkı içerisinde belirledikleri alan içerisinde Gençlik Kamplarını inşa edeceklerini ifade eden Başkan Aşgın, “Seçim dönemi verdiğimiz sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Bu sözlerimizden biri de Gençlik Kampları idi. Başkan Yardımcılarımız ve ilgili personelimizle birlikte Çorum'umuza kazandıracağımız Gençlik Kampları için inceleme çalışması yaptık.” dedi.

Proje üzerinde yoğun olarak çalıştıklarının altını çizen Başkan Aşgın, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamış olduğu Gençlik Kamplarımızla ilgili ilk çalışmayı başlatıyoruz. Gençlerimizi belirli programlarla kamplara alıp onların kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@