Gençlik kampları başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen, “Gençlik Kampları” başvuruları başladı.

Gençlik kampları başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen, “Gençlik Kampları” başvuruları başladı.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 02:19
Gençlik kampları başvuruları başladı

Program hakkında bilgi veren Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın projeleri kapsamında Çorum'da 12-22 yaş aralığındaki gençlerin milli ve manevi değerler konusunda farkındalığının arttırılması hususunda  mavi (deniz) ve yeşil (doğa) olmak üzere iki farklı gençlik kampı imkanı sunulduğunu söyledi.

Kamplarda at biniciliği, paintball, dağ bisikleti, deniz ve havuz etkinliği, el sanatları, geziler, halk oyunları, ip parkuru, kano, kişisel gelişim eğitimleri, kitap okuma saatleri, mangala, matrak, mini golf, okçuluk, rafting, sokak oyunları, spor faaliyetleri, tırmanma duvarı, tiyatro ve müzik eğitimleri, doğa yürüyüşlerinin yer aldığını bildiren Tığlı, ayrıca mavi ve yeşil kampların Ramazan ayında da devam ettiğini dile getirdi ve "Ramazan Temalı Kamplar ise, Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa ve Ramazan ayının ruhuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Kampta, Kuran-ı Kerim öğretimi ve siyer seminerleri verilecektir. Yemekler sahur ve iftar vakitlerine uygun verilecek olup, kamp aktiviteleri ağırlıkla iftar ve sahur arasında yapılacaktır” dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı Çorum’a verilen kontenjanın 384 kişilik olduğunu aktarırken, kamp merkezlerinin Bolu Aladağ, Osmaniye Aslantaş, Antalya Alaaddin Keykubat, Kırşehir Ahi Evran, Manisa Şehzadeler, İzmir Atatürk, Mersin Silifke 23 Nisan, Hatay İskenderun Uluçınar, Aydın Efeler, Kastamonu Yolkonak, Trabzon Doğu Karadeniz olduğunu söyledi.

Kampa katılmak isteyen gençlerin http://kampbasvuru.gsb.gov.tr/Basvuru.aspx adresinden online olarak kamp başvurularını yapabilecekleri, internet imkanı olmayan gençleri ise Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’ne gelerek burada başvurularını yapabilecekleri aktarıldı.

(Esra ESEN)

Son Güncelleme: 06.05.2017 03:06