“Gençlerimiz, manevî ve ahlâkî çöküş yaşıyor”

Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, kısa adı ÇORİMDER olan Çorum İmam Hatipliler Derneği’ni ziyaret etti.

Güncel 06.01.2018, 00:07
595
“Gençlerimiz, manevî ve ahlâkî çöküş yaşıyor”

Bazı teşkilat mensuplarının da eşlik ettiği ziyarette konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz, 28 Şubat’ın ülkemize ve millete her yönüyle ağır yaralar aldırdığını belirterek, “28 Şubat, en başta İmam Hatip camiasına ve mensuplarına çok ıstıraplar çektirmiştir.” dedi.

İmam Hatip okullarının sayısının artmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Orhan Sakınmaz, “Ancak buna rağmen eski dönemlerle şimdiki nesilleri kıyasladığımızda özellikle okullarda ahlâkî ve manevî yönden çöküş aşikârdır. Yeni nesiller ideallerini ve heyecanlarını kaybetmiştir. Bizler, cennet mekân Erbakan Hocamız’ın tarif ettiği üzere, gençlerimizin Kur’an ve sünnet ışığında geleceğe yön verecek şuurlu mücahitler olmalarını arzuluyoruz. Her şey devletten beklenmemeli. Bu görev tüm sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Gerek ülkemizde gerek şehrimizde onlarca dernek var. Bu derneklerin gençlerimize sahip çıkmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, SP Heyeti’ne teşekkür etti.

Boyraz, Çorum’daki yaklaşık 16 bin İmam Hatip mezununu bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan ÇORİMDER vasıtasıyla, 2014 yılından bu yana pek çok etkinlik yaptıklarını sözlerine ekledi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@