“Gençlerimiz 15 Temmuz’da da milletine, devletine sahip çıktı”

Çorum Milletvekili Uslu, “Türkiye, kuruluş felsefesinde milli iradeden, demokrasiden, milletinden aldığı güçle, kazanımlarını artırmakta, birlik ve bütünlük içinde muasır medeniyet yolculuğunu sürdürmektedir” değerlendirmesini yaptı.

Güncel 20.05.2018, 19:30 21.05.2018, 17:42
400
“Gençlerimiz 15 Temmuz’da da milletine, devletine sahip çıktı”

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıldönümünü kutladı.

Salim Uslu, mesajında şöyle dedi:

“19 Mayıs, milletimizin kaderini değiştiren, insanımız için umut dolu bir başlangıcı simgeleyen dönüm noktalarından biridir.

Türkiye, kuruluş felsefesinde milli iradeden, demokrasiden, milletinden aldığı güçle, kazanımlarını artırmakta, birlik ve bütünlük içinde muasır medeniyet yolculuğunu sürdürmektedir. Geçmişte nasıl ki istiklalimiz için büyük bedeller ödenmiş isek bugün de istikbalimiz için büyük bedeller ödenmekte; istikbal mücadelemiz, şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla tıpkı istiklal mücadelemiz gibi azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimiz olan gençlere armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır. Bu anlamda bizler, geleceğimiz olan gençlerin çok daha iyi imkanlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimize her türlü imkanı seferber ediyoruz. Biz milli servet olarak gördüğümüz gençlerimize sonsuz güveniyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı da binlerce genç darbeci hainlere karşı sokaklara ve meydanlara çıkarak, vatanı için canını hiçe saydı. Milletine ve devletine sahip çıktı. Hainlere fırsat vermedi.

Bu duygu ve düşüncelerle siz sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” (Emre Ural)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:30
Akşam 17:54
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@