Gençlerden STK ziyaretleri

Çorum Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine başlandı.

Güncel 20.05.2018, 00:20
418
Gençlerden STK ziyaretleri

Bu kapsamda gençlik liderleri öncülüğünde gönüllü gençlerin ilde bulunan STK’ları ziyaret ederek veya merkezde ağırlayarak kuruluşların amaçları, hedefleri, misyon ve vizyonları hakkında gençlere bilgi verileceği açıklandı.

Yapılan çalışma uyarınca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Yöneticileri, Gençlik Liderleri ve Kitap Okuma Halkalarındaki gençler ile birlikte Türkiye Kadın Motosikletçiler Kulübü İl Temsilciliği diğer adıyla “Sultans of Riders” üyelerini ağırladı.

Program Kulüp Başkanı Serap Bayram'ın kulübün çalışmaları hakkında bilgi vermesinin ardından, motosiklet sporun da kadının yeri ve önemine dair anekdotlar verildi.

Motosiklet ile kadın bir araya gelince halk nezdinde çok iyi anılmadığını ön yargılı bakıldığını, kadınların da bu tutkuyu bu özgürlüğü gönül rahatlığıyla yaşayabileceklerini göstermek istediklerini söyleyen Bayram, aslen İzmirli olduğunu 22 yıldır Çorum da ikamet ettiğini aktardı.

Programdan memnun kaldıklarını dile getiren Serap Bayram, gençlerin okuyarak, araştırarak, üreterek, mücadele ederek yeni yüzyılı şekillendireceğini ve bunun için de gençlere sonsuz güven duyduklarını belirtti.

(Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:54
Öğle 12:55
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@