Gençler şiir şöleni sundu

Çorum Armoni Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ARMONİ)'ne bağlı Sev-Genç Gençlik Platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen şiir dinletisi programı gerçekleştirildi.

Gençler şiir şöleni sundu

Çorum Armoni Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ARMONİ)'ne bağlı Sev-Genç Gençlik Platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen şiir dinletisi programı gerçekleştirildi.

09 Aralık 2013 Pazartesi 22:53
Gençler şiir şöleni sundu

Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve Dil Edebiyat Derneği'nin desteği ile Devlet Tiyatro Salonu'nda düzenlenen etkinlikte birçok ünlü şairin şiirleri seslendirilirken okunan yöreseler türküler ve Semah gösterisi ise izleyicileri büyüledi.
Programla ilgili açıklama yapan ARMONİ Derneği Başkanı Huriye Çoban, programa katılanlara teşekkür ederek, Sev-Genç Platformu tarafından düzenlenen şiir dinletisi etkinliğinin geleneksel hale getirildiğini kaydetti.
Gençlere farklı ortamlar yaşatmak ve sınav sitreslerine bir nebze olsun ara vermelerine vesile olmak için çeşitli programlar düzenlediklerini söyleyen Çoban “Dernek olarak gençlerimize yönelik etkinlikler düzenliyoruz ki bunlardan birisi de bu gün düzenlediğimiz şiir dinletisidir. Gelecek nesillerin sosyal alanlar da da kendilerini göstermeleri ve aktivitelerle onların hayatlarına renk katmalarına yardımcı olmak aslında dernek ve stk'ların yapmaları gerekenler arasında yer almalıdır. Programımıza katılanlara teşekkür ediyor ve öğrencilerimize yönelik programların devam edeceğini söylemek isterim” şeklinde konuştu.
Sev-Genç Gençlik Platformu Koordinatörü Pınar Deniz ise gençleri kabiliyetleri doğrultusunda destekleyip sosyalleşmelerine katkı sağladıklarını ifade etti. “Özellikle üniversite gençliği için kendilerini kendilerince ifade edebilecekleri ortamlar sağlamayı şiar edindik” diyen Deniz, üniversite gençliğine her zaman destek olacaklarını ve yanlarında olduklarını aktardı.
Deniz “Bu programlar sayesinde gençlerimizin yeteneklerini görmek de ayrıca bizi mutlu etmektedir. Gençlerimiz için birşeyler yapabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Platform olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz şiir dinletisi programı da bunlardan birisidir. Bundan sonra da gençlerimize yönelik çalışmalarımız ve etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.
Program sonun da etkinliğe katkı sağlayan ve yaptıkları gösterilerle etkinliğe heyecan katanlara platform koordinatörü Pınar Deniz tarafından çiçek takdim edildi. (Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 09.12.2013 22:54