02 Şubat 2014 Pazar 20:53
Gençler iyi niyet sözleşmesi imzalatıyor
HDP Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bolat, hazırlanan İyi Niyet Sözleşmesi'ni imzaladı. Genç Dostu Kent - Genç Dostu Aday kampanyasının çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. HDP Çorum Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bolat ve Eş Başkan Meryem Karataş, İyi Niyet Sözleşmesini imzalayarak Genç Dostu Aday oldular.

Açıklamalarda bulunan HDP Eş Başkanları özetle, yasalardan önce hakların geldiğini ve bu hakları oluşturacakları gençlik meclisleriyle gençlerin gençlik politikalarına katılımını sağlayarak sosyal sorumluluk projeleriyle gerçekleştireceklerini belirttiler.

Bolat ve Karataş, tüm halkların geçleriyle her şeyden önce insan oldukları için birlikte hareket edeceklerini ve yerel yönetimlerde gençlikle birlikte hareket edeceklerini beyan ettiler.

Ulusal Gençlik Parlamentosu Delegesi Savaş Hoştaş ise yaptığı açıklamada gençlik parlamentosunun içeriğinden, kampanyanın hedeflerinden bahsetti. Kampanya bildirisini ve detaylarını Esra Yılmaz okuyarak, parti üyelerini bilgilendirdi. İyi Niyet Sözleşmesini imzalanmasından sonra HDP Eş Başkanları Erdoğan Bolat ve Meryem Karataş, Ulusal Gençlik Parlamentosu Delegesi Savaş Hoştaş ve beraberindeki heyet tarafından Genç Dostu Aday ilan edildi. (Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 02.02.2014 21:05