“Gençler büyük tehdit altında!”

Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Adem Saçan başkanlığında toplandı.

Güncel 22.06.2017, 21:28
769
“Gençler büyük tehdit altında!”

Önceki gün Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıya ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Vali Yardımcısı Adem Saçan, uyuşturucu bağımlılarının dramıyla ilgili olarak yaygın basında gündeme gelen görüntülere dikkat çekerek, “Yürek sızlatan bu görüntüler, gençlerimizin içinde bulunduğu tehlikeyi ortaya koyuyor.” dedi.

Uyuşturucu tuzağına düşürülen gençlerin bireysel ve toplumsal açıdan önemli bir problem olduğunu vurgulayan Saçan, “Ruh sağlıkları da bozulan bu kimseler aramızda dolaşıyorlar. Sağlık hizmetlerinde önemli mesafe kat edilse de ruhsal bozuklukların tedavisinde yeterli seviyede olduğumuz söylenemez. Ayrıca bugünkü yöntemlerle uyuşturucu ile mücadele mümkün mü? Bu durum sorgulanmalı ve daha kapsamlı çalışmalar yapılmalı.” diye konuştu.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış ise Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Plânı’nın yenileneceğini açıkladı.

Yürürlükteki 2016-2018 Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Plânı’nı kurul üyelerinin bilgisine sunan Ahmet Barış, 2018 yılından itibaren yeni eylem plânının hayata geçirileceğini bildirdi.

Uyuşturucu ile Mücadele Alt Kurulu’nun çalışmalarından da bahseden Dr. Barış, “ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı” hakkında kurul üyelerine bilgi sundu.

Toplantıda ayrıca Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu üyelerince yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetlerin düzenli olarak ‘umk.saglik.gov.tr’ uzantılı internet sayfasına girişinin yapılması gerektiği hatırlatıldı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@