Genç MÜSİAD Çorum Şubesi’ne başarı ödülü

Genç MÜSİAD tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Uluslararası Genç İşadamları Kongresi" (UGİK) 'Adil Dünya Girişimi' teması ile gerçekleştirildi. Kongreye MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Alper Tığlı ve yönetim kurulu üyeleri de tam kadro katıldı.

Güncel 30.12.2015, 00:28 30.12.2015, 00:29
1140
Genç MÜSİAD Çorum Şubesi’ne başarı ödülü

Dünya genelinde artan adaletsizlik ve adil bir girişimin gerekliliğinin konuşulduğu kongre; İstanbul Yeşilköy Wow Hotel'de düzenlendi ve kongreye yurt içinden 2 bin 500 kişi, yurt dışından ise bin 250 kişi katılım sağladı. 5. UGİK kapsamında ilk gün, 'Adil Dünya Girişimi' temasına uygun seçilmiş başlıklarda paneller düzenlendi. Panelleri alanında uzman kişiler sunumlar şeklinde gerçekleştirdi. Kongrede 6 farklı oturum gerçekleştirilirken, bu oturumlarda dünya genelinde hemen her konuda artan adaletsizliğe değinilerek adil bir girişimin gerekliliği vurgulandı. Kongrenin kapanış oturumuna Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu teşrif ederek, gençlerin yanında olduğunu dile getirdi.

ÇORUM GENÇ MÜSİAD YÖNETİMİ TAM KADRO
Kongreye; Genç MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Alper Tığlı ve beraberindeki yönetim kurulu da katılarak hazır bulundu. Bu yıl 5.si gerçekleşen UGİK ile ilgili açıklamalarda bulunan Alper Tığlı; "Her iki yılda bir gerçekleştirilen UGİK'in bu seneki teması bizim için çok özel. "Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi'nde bu yıl temayı dünyada artık neredeyse kalmayan adalet, eşitlik gibi kavramlara dikkat çekmek adına "Adil Dünya Girişimi" olarak belirledik. Dünyada bozulmakta olan adalet düzenine dikkat çekmek, insanları bilgilendirmek ve bunların önüne geçmek için neler yapılabileceğini konuşmak üzere bu kongrede bir araya geldik. Eğer ortada bir adaletsizlik varsa bu adaletsizliği değiştirebilecek yegâne güç biz ve bizim gibi gençlerdir. Özellikle ülkemizin coğrafi konumu sebebiyle çevresindeki ülkeleri yok sayamayacağı bir dönemde genç kardeşlerimle birlikte ülkemizin kalkınmasına, ülke politikalarına katkı sağlayarak daha güzel bir geleceği, daha güzel bir dünyayı gelin birlikte inşa edelim" diye konuştu.

KONGREDE ÇORUM STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Yurt içinden ve yurt dışından genç iş adamlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen kongrede, tespit edilen sorunlara çözüm üretmek amacıyla atölye çalışmaları yapıldı. Kongrede Nobel ödüllü Yemenli aktivist Tawakkol Karman, AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, Cordoba Vakfı Kurucusu ve Ceo'su Dr. Anas al Tıkrıtı ve TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam; ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hasan Canpolat gibi isimler konuşma yaptı. Kongrenin sonunda izletilen"UGİK 2015 Sinevizyon Filmi" katılımcılardan büyük alkış aldı. Kongrede, Çorum Belediyesi ve BOYYEM’in katkıları ile “Çorum Standı” oluşturuldu. Konuklara Genç MÜSİAD Çorum Şubesi yöneticileri tarafından leblebi ikram edildi.

ÇORUM GENÇ MÜSİAD EN BAŞARILI 4. ŞUBE OLDU
Kongrede, ayrıca, Genç MÜSİAD Çorum Şubesi, şubeler arası yapılan başarı değerlendirmesi sonucu yurtiçi ve yurtdışında bulunan toplam 59 şube arasında en başarılı 4. şube seçildi. Ödülü Genç MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Alper Tığlı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte aldı. Genç MÜSİAD Çorum Şubesi olarak böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Genç MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Alper Tığlı, “Bu ödülü tüm arkadaşlarım adına aldık, buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@