“Gelecek, kodlama ve yazılımda”

Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yapılan ‘Geleceğimi Kodluyorum’ projesi kapsamında robotik kodlama eğitimi alan öğretmenlere ve bu eğitimin uygulandığı pilot okullardaki öğrencilere sertifikaları ve robotik kodlama kitleri verildi.

Güncel 06.04.2018, 00:05
600
“Gelecek, kodlama ve yazılımda”

Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Belediye Başkanı Zeki Gül, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kırşehir-Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Geleceğimi Kodluyorum” sloganıyla, Çorum merkezde bulunan anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullardan seçilen pilot okullardaki öğrencilere, kodlama ve robotik alanlarında eğitim verildiğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Büyük, dünyanın sürekli değiştiğini ve buna paralel olarak eğitim sistemi içerisine de kodlama eğitiminin girdiğini dile getirdi.

Bilişim çağında olduklarının altını çizen Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ise, “Çocuklarımızın kodlama ve yazılım öğrenmeleri ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Hükümetimizin de politikaları arasında yer alan her yönüyle milli olan projeleri hayata geçirmek için atılmış büyük bir adım oluyor. Çorum Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Robotik kodlama ile ilgili daha önce Atatürk Lisesi’nde ilk toplantının yapıldığını anımsatan Gül, “Robotik kodlama eğitiminde artık uygulama dönemine geçildi. Bu süreç Haziran ayına kadar devam edecek. Bilişim çağında çocuklarımızın kodlama ve yazılım öğrenmesi ülkemiz açısından çok önemli” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kodlama eğitimi alan öğretmen ve öğrencilere sertifikaları ve robotik kit malzemeleri verildi.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
13°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner133
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@