Geleceğin turizmcileri işbaşı eğitimini tamamladı

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri 25­31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen işbaşı eğitimini başarıyla tamamlayarak Çorum’a döndüler.

Güncel 06.02.2016, 00:19 06.02.2016, 00:22
279
Geleceğin turizmcileri işbaşı eğitimini tamamladı

Eğitim kapsamında yiyecek-içecek departmanında çalışan öğrenciler, sabah ve akşam vardiyalarında departman şefleri eşliğinde uygulamalı eğitim ve yabancı konuklarla yüz yüze iletişim fırsatı buldular.
Öğrenciler eğitim programın kendileri için çok verimli olduğunu, sektörü ve çalışma şartlarını yakından izleme fırsatı bulduklarını, sektör için en önemli temel taşlarından birinin yabancı dil bilgisi olduğunun bir kez daha farkına vardıklarını ifade ettiler.
Uygulanan eğitim programını değerlendiren otel yöneticileri ise kış döneminde bu uygulama ile ilk defa karşılaştıklarını ve bu programın tüm turizm eğitimi veren kurumlarda uygulanması gerektiğini belirtiler.
Yaz döneminde staj veya işbaşı eğitiminde misafir yoğunluğundan dolayı öğrencilerle yeterince ilgilenemediklerini söyleyen yöneticiler, bu eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin yaz aylarında otele staj için geldiklerinde, oteli ve yöneticilerini daha iyi tanıyacakları için uyum sürecinin çabuk aşılacağını belirttiler.
Otel yöneticileri ayrıca, öğrencilerin yaz aylarında staj eğitimlerini Calista Luxury Resort Hotel’ de yapabileceklerini ve eğitim için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.
Bölüm hocaları da bu faaliyetin sürekliliği için otel yönetimi ile görüş birliğine vardılar. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta Ve İkram Hizmetleri Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Ahmet Aknar ve bölümün diğer değerli öğretim elemanları Öğr. Gör. Ayhan Başçı, Öğr. Gör. Yusuf Ormankıran, öğrenciler ve otel yöneticileri Türkiye’de turizm sektöründe ilk defa uygulanan bu sisteme destek veren Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'a ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık'a teşekkürlerini sundular.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@