Geleceğin girişimcileri münazara yaptı

Sungurlu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü İşletme Yönetimi programı öğrencileri, Bölüm Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Gamze Ebru Çiftçi koordinatörlüğünde “Genç Girişimciler Tartışıyor” adlı münazara programı gerçekleştirdi.

Güncel 07.04.2019, 22:00
422
Geleceğin girişimcileri münazara yaptı

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve interaktif bir şekilde gerçekleşen münazara programına Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Gökhan Boduroğlu ve okulun öğretim elemanları Özgül Şahin, Ayten Akcan, Semanur Kenanoğlu, Songül Demirel Değirmenci ve İlknur Tüfekçi katıldı.

Tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının da münazaraya katıldığı programda, iş yaşamında kadın ve erkek eşitliği, iş yaşamında toplumsal cinsiyet ayrımcılığı, kadın liderler mi yoksa erkek liderler mi daha başarılı, kadınların iş yaşamındaki zorlukları gibi konular tartışıldı. Programın sonunda konuşma yapan Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gamze Ebru Çiftçi, “Her sene geleneksel olarak öğrencilerimizle münazara programı düzenliyoruz bu programların düzenleme amacı öğrencilerimizin yaşanan toplumsal olayların farkında ve bilincinde yaşamaları, mevcut gelişmeleri ve olayları sorgulama yeteneğini kazanmalarıdır. Bu bağlamda gençlere kazandırılacak en önemli beceri mevcut yaşadığımız çağda olay ve durumları gözlemlemek bunları kendi zihinlerinde mukayese edebilmek ve farklı görüş ve deneyimlerle devamlı olarak kendilerini yenileyebilmektir. Bu yüzden okullarda hem eğitim hem de öğretim birlikte verilmektedir. Bizim amacımızda ders dışı aktivitelerle gençlerimizi iş ve toplumsal hayatına hazırlamaktır” şeklinde konuştu.

Program katılımcı öğrencilere teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:29
İkindi 15:23
Akşam 17:52
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@