21 Mart 2014 Cuma 22:54
“Geçmişte konuştuklarımın arkasındayım”

Saadet Partisi ve HAS Parti Genel Başkanlığı yaptığı dönem içerisinde Ak Parti iktidarına yönelttiği sert eleştirilerle gündeme gelen Numan Kurtulmuş, “Geçmişte söylediklerimin arkasındayım” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yazı Çarşı’da düzenlenen mitingin ardından Belediye’ye geçti.

Beraberinde TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Milletvekili Salim Uslu, Ak Parti Milletvekili Cahit Bağcı, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ve partililer ile birlikte Belediye’ye geçen Kurtulmuş’a Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından üzerinde Belediye’nin ambleminin bulunduğu bakır işleme bir kap hediye edildi.

Belediye’yi ziyaretinde bir gazetecinin “2011 yılında yaptığınız bir konuşmada Ak Parti iktidarının 2023 yılına kadar devam etmesi halinde Ortadoğu’nun haritasının değişebileceğini söylemiştiniz. Aynı düşünceniz devam ediyor mu?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Kurtulmuş, “O gün söylediğim şeyin bugün gerçek olduğunu görüyoruz. Evet, Ak Parti iktidarda kaldığı sürece bölgemizde oynanan oyunlar devam edecek. Ben geçmişte ne söylediysem o sözlerimin arkasındayım” ifadelerini kullandı.

“SANAL ÂLEMDE GÜVENLİK ZORUNLU”
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, twitter yasağı ile ilgili “Sanal âlemde güvenlik zorunludur” ifadesini kullandı.

Dünyada Çin’den sonra twitterin yasaklandığı ikinci ülke Türkiye olurken, yasak ile ilgili tepkiler de artarak devam ediyor. Dün Yazı Çarşı’da düzenlenen mitinge katılan ve daha sonra Çorum Belediyesi’ni ziyaret eden Kurtulmuş, twitter yasağı hakkındaki görüşleri soruldu. Twitter’in şimdiye kadar Türkiye’yi dikkate almadığını ifade eden Kurtulmuş, “Binlerce sahte hesap üzerinden Türkiye’de neler yapıldığını hepimiz biliyoruz. Sanal âlemin gücünü kullanarak her türlü işi yaparım derseniz bu olmaz. Ak Parti iktidarı olarak özgürlüklerden yanayız ancak sanal âlemde güvenlik de zorunlu” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, daha sonra Alaca’da düzenlenecek olan miting için bu ilçeye hareket etti.
(Taner ŞİMŞEK)


Son Güncelleme: 21.03.2014 22:54