“Geçmişimizdeki birlik ruhunu güçlendirelim”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güncel 25.08.2020, 22:11 25.08.2020, 22:23
139
“Geçmişimizdeki birlik ruhunu güçlendirelim”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk milletinin kaderini değiştiren ve dünya tarihinin akışına yeni bir yön tayin eden şanlı zaferlerden biri olan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünün gururu ve heyecanını yaşadıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ahlatcı, zafer ile Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu hatırlattı.

Sultan Alparslan’ın ‘Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır” sözünü hatırlatan Yusuf Ahlatcı, “Bu sözden de anlaşılacağı gibi Anadolu’nun sonsuza kadar ‘Türk Yurdu’ olmasını ve kalmasını sağlayacak olan 26 Ağustos 1071 tarihindeki büyük zafer ile birlikte atalarımızın asırlar süren var olma mücadelesi, 4 kıtaya yayılarak büyük bir imparatorluk halini almıştır” dedi.

“Malazgirt Zaferi’nin gönüllere çaldığı farklı inanç, köken, dil ve kültürlere saygı mayası kısa sürede tutmuş ve bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık kardeşliğimizin temelini oluşturmuştur” diye konuşan Yusuf Ahlatcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün dahi aziz milletimizin aynı şuur, inanç ve kararlılıkla kardeşlik ahdimize sahip çıkıp, geçmişinden daha görkemli bir geleceğe ulaşmak için el ele, gönül gönüle olduğunu görmek bizlere gurur verirken, ülkemize milletimize düşmanlık besleyenleri kahretmektedir. Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutluyor,  başta Sultan Alparslan ve şanlı ordusu olmak üzere Anadolu’yu bizlere ebedî bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz minnetimizi sunuyorum” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@