“Gazetecilerin özlük hakları iyileştirilmeli”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında böylesine önemli bir günün “bir-iki kutlama mesajı” ile geçiştirilmemesi gerektiğini belirterek, “Haber alanında zor şartlarda çalışan gazetecilerimizin, yaşam kalitelerinin artırılması, sosyal haklarını korunması özellikle devlet büyüklerinin görevidir” dedi.

Güncel 09.01.2017, 19:56
519
“Gazetecilerin özlük hakları iyileştirilmeli”

Basın mensuplarının toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak için her türlü fedakârlığı sergilediğini kaydeden Aydın, “Halkın haber alma ihtiyacını karşılayıp, vatandaşı bilinçlendirme görevini de üstlenen basın mensupları; kamuoyu oluşturmanın yanında, halkın anlatım özgürlüğünün de güvencesidir. Gazeteciler, aynı zamanda devlet yöneticileri ile vatandaş arasında köprü görevi görerek bilgi akışını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının özlük haklarının iyileştirilmesi için gerekli girişimlerde bulunulmasının altını çizen Aydın, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Haber alanında zor şartlarda çalışan gazetecilerimizin, yaşam kalitelerinin artırılması, sosyal haklarını korunması özellikle devlet büyüklerinin görevidir. Ülkemizin demokratik anlamda gelişmesinde ciddi görevler ifa eden basın yayın kuruluşlarının doğru haber yapması, demokrasimiz açısından ciddi önem arz etmektedir. Özgür, ilkeli, tarafsız bir basın ancak iyi eğitim almış, meslek ahlakına önem veren, kendi çıkarını yok sayan basın çalışanları ile mümkündür.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@