Gazetecilerin “haber” sohbeti

Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Onur Dursun, “Yerel Medya ve Haber” konulu söyleşisinde “Haber, kamuoyunu tarafsız bir şekilde bilgilendirmeli ve yorumsuz olmalıdır. İyi bir haber, okuyucunun dikkatini dağıtmadan sonuna kadar okunabilen haberdir.” dedi.

Güncel 12.10.2014, 23:00 12.10.2014, 23:05
626
Gazetecilerin “haber” sohbeti
Kısa adı HGYD olan Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği tarafından üyelerine yönelik “Yerel Medya ve Haber” konulu bir söyleşi düzenlendi.

Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Onur Dursun’un konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, Cumartesi günü Hattuşili Otel’de gerçekleştirildi.

Söyleşi programını HGYD Başkanı Birkan Demirci ve Dernek üyesi basın mensuplarının yanı sıra Hattuşili Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Yılmaz da takip etti.

Hitit Üniversitesi Öğr. Gör. Onur Dursun, haber yazım teknikleri ve yerel basın üzerine görüşlerini aktardığı konuşmasında, Çorum basınında yapılan yanlışlıklardan örnekler sundu. Haberin, kamuoyunu sağlıklı ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmesi gerektiğini vurgulayan Onur Dursun, “İyi yazılmış bir haber, okuyucunun dikkatini dağıtmadan sonuna kadar okunabilen haberdir. Bir haberin iyi olabilmesi için çarpıcı bir başlığı, haberin içine davet edecek şekilde yazılmış ilgi çekici bir spotu ve akıcı bir üslubu olmalıdır.” dedi.

HGYD Başkanı Birkan Demirci de söyleşi programını Dernek üyesi gazetecilerin bilgilerini tazelemek amacıyla düzenlediklerini belirterek, katkılarından ötürü Otel sahibi Bahattin Yılmaz ve konuşmacı Onur Dursun ile söyleşiye dinleyici olarak katılan gazetecilere teşekkür etti.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@