“Gazeteciler milletin vicdanının sesi”

Vali Sabri Başköy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Tarafsız, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyarak görevlerini ifa eden basın mensuplarının toplumun sağlıklı bilgi almasında önemli bir yerinin bulunduğunu söyleyen Başköy, “Basın ve gazetecilik, haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilicin oluşmasında günlük hayatımızın vazgeçilmez bir öğesidir” dedi.

Güncel 10.01.2014, 00:26 10.01.2014, 00:26
506
“Gazeteciler milletin vicdanının sesi”

Başköy, mesajında şunları dile getirdi:
“Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.
Çorum'da bu önemli görevi üstlenen değerli basın mensuplarımız; vatandaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunarak, görevlerini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedir.
Kamuoyunu aydınlatmak için sorumluluk duygusu içinde görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve özverili çalışmalarla sağladıkları başarılarının devamını diliyorum.” (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@