Fransa'nın Bonneuil şehrine Çorumlu başkan

Fransa’nın Bonneuil şehrinde belediye başkanlığı koltuğuna Fransa Komünist Partisi’nden Çorumlu 42 yaşındaki Denis Ömür Öztorun oturdu. 

Güncel 24.01.2021, 11:27 25.01.2021, 13:38
1081
Fransa'nın Bonneuil şehrine Çorumlu başkan

Çorum merkezde doğan ve ailesi Dutçakallı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Denis Ömür Öztorun’un Bonneuil Belediye Başkanı seçilmesi, özellikle gurbetçiler arasında büyük sevinç yaşattı. Evli ve iki çocuk babası olan Denis Ömür Öztorun’un bir işçi çocuğu olarak 13 yaşında Çorum’dan Fransa’ya gittiği öğrenildi. 
Çocuk yaşta dil bilmeden gittiği ülkenin önemli üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan Çorumlu Denis Ömür Öztorun, Fransa Komünist Partisi’nde çeşitli kademelerdeki yöneticilik deneyimlerinin ardından şehrin yeni belediye başkanı oldu. 
Daha önce aynı şehrin belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenen Öztorun, eğitimde fırsat eşitliğine, belediye hizmetlerinin halka eşit ve adaletli biçimde ulaştırılmasına gösterdiği hassasiyetle hem yerel hem de ulusal düzeyde takdir toplayan çalışmalara imza attı. Bu başarılar ve halkın desteği Denis Ömür Öztorun’u yeni görevine taşıdı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@