Fotoğraf makinesi dostu oldu

SUN-KA Kağıt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Öztekin bir arkadaş tavsiyesi ile hobi olarak başladığı fotoğrafçılıkta sürekli kendini geliştiriyor. 8 yıl içinde 60 binin üzerinde fotoğraf çeken Öztekin, çektiği sanatsal fotoğrafları firmasının takvimine de koydu.

Güncel 17.12.2014, 23:53 17.12.2014, 23:55
725
Fotoğraf makinesi dostu oldu
Sungurlu’da faaliyet gösteren kağıt fabrikasında üst düzey yönetici olan Levent Öztekin, fotoğraf çekmeye başladığı 2006 yılından bugüne kadar 60 binin üzerinde deklanşöre bastığını söyledi.
SUN-KA Kağıt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Öztekin 2006 yılında ilk fotoğraflarını kompakt bir makine ile çektiğini ifade etti. Gittiği kurslarla fotoğrafa ilgisinin artmaya başladığını anlatan Levent Öztekin, “Fotoğrafa ilgim 2006 yılında başladı. Daha önceleri de ilgim çok fazlaydı, fotoğrafla ilgili makale ve yazıları okur ve konu hakkında bilgiler alırdım. Fotoğraf çekmeye bir arkadaşımın tavsiyesi ile başladım, sonrada eğitim ve kurslarla pekiştirdim. İlk önce kompakt bir makine ile ilk fotoğraflarımı çekmeye başladım. 2008 yılında dijital makinelere geçiş yaptım” dedi.
Beğendiği fotoğraflardan bir albüm oluşturduğunu kaydeden Öztekin, şöyle devam etti: “Çekmiş olduğum fotoğraflardan dostlarımın çok beğendiği fotoğrafları kendime bir albüm yaptım. Bu albümden üst düzey kurum ve kuruluşlardaki yöneticilerle fotoğrafımı paylaşmaya başladım ve çerçeve halinde odalarını süslemeye başladı. Türkiye’nin çok farklı yerlerinde ve yurt dışında üst düzey yöneticilerin odalarında fotoğraflarımı görüyor olmak beni çok mutlu ediyor.”

“Fotoğraf makinesi benim için iyi dost”
Türkiye’de fotoğraf için gitmediği az yerin kaldığını vurgulayan Öztekin, “Bir grubumuz var ve her yıl kendimize 2 ya da 3 hedef belirliyoruz. Bu belirlediğimiz hedeflere; bunlar 2 ya da 3 şehir oluyor. Bir hafta sonu çıkıp uykusuz bir şekilde bu gezimizi tamamlıyoruz. Geçen yıl Diyarbakır –Mardin-Batman tarafına gitmiştik. Bu sene Bolu-Abant ve Yedi Göller tarafına gittik. Bu zamana kadar 60.000 üzerinde deklanşöre bastım.” dedi.
Çok sevdiği fotoğraf için Dünya’da çok sayıda ülkeye iş seyahati için giderken yanına fotoğraf makinesini de aldığını belirten Öztekin, işten arta kalan az zamanda bile fotoğraf çekmeyi ihmal etmediğini kaydetti.
Öztekin, Irak’a düzenlenen iş gezisinde yaşadığı olayı ise şöyle anlattı: “2013 yılında Irak’ın Erbil şehrine İhracatçılar Birliği ile bir gezimiz olmuştu. Ben makinemle fotoğraf çekmeye başladım. Fotoğraf çekmesi yasak olan bir bölgeye girmişiz ve haberimiz yok. Bu konu hakkında kimse uyarmadı. Heyetin önünü askerler keserek beni ve bir arkadaşımızı indirdiler. Askerler elimden makineyi alıp, hafıza kartını kırıp bana tekrar makinemi verdiler. Bu benim için gerçekten çok zordu, çünkü çektiğim tüm fotoğraflar gitti.”
İşinden vakit buldukça fotoğraf çekmeye devam edeceğini ifade eden Öztekin, “Ben amatörüm ve profesyonel olma yolunda işimden vakit buldukça zaman ayırmaya çalışıyorum. Amatör kalmaya da devam edecekmiş gibi de görünüyorum. Fotoğraf makinesi benim için iyi bir dost, güzel bir arkadaş oldu.” şeklinde konuştu.

“Fotoğraflarını takvime koydu”
Levent Öztekin, firmasının takvimlerinde çektiği fotoğrafların beğenilmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Öztekin, takvimlere fotoğraflarını nasıl koyduğunu ise şöyle anlattı: “Bir arkadaşımla konuşurken, ‘Neden takvimlerde fotoğrafların yok masalarımızda görmek bizleri mutlu eder?’ dediğinde ‘Neden olmasın’ diyerek 2014 yılındaki firma takvim çalışmalarında baskıya verdim. Fotoğraflarım 2014 yılındaki takvimlerde yer almaya başladı. Çok firmadan ve dostlarımdan teşekkür telefonları aldım. Fotoğraflarıma bu senede, 2015 takviminde yer verdim. Buda firmam ve kendim adına mutluluk kaynağı..”
Genelde doğa ve manzara fotoğrafı çeken Öztekin, bu çektiği fotoğraflardan bazılarını firmanın takvimine koyarak hem firmanın lansmanını yapıyor, hem de ülke tanıtımına katkıda bulunuyor. Diğer taraftan Öztekin’in fotoğrafları başta fotoğraf kulüpleri olmak üzere çok sayıda internet sitesinde yer alıyor.
(Recep ŞEYHOĞLU)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@