Firdevs Yalçın, CHP 5’inci eşgüdüm toplantısına katıldı

CHP Kadın Kolları tarafından İstanbul-Büyükada’da yapılan 5. Eşgüdüm toplantısına Çorum’dan da CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın katıldı.

Güncel 22.10.2014, 00:06 22.10.2014, 01:45
1222
Firdevs Yalçın, CHP 5’inci eşgüdüm toplantısına katıldı
CHP Kadın Kolları tarafından İstanbul-Büyükada’da yapılan 5. Eşgüdüm toplantısına Çorum’dan da CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın katıldı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, İstanbul Milletvekilleri Kadir Sökmen Öğüt ve Müslüm Sarı, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve 81 ilden kadın kolları başkanları katıldı.

5. Eşgüdüm toplantısında konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan, 2 günlük toplantının oldukça güzel ve verimli geçtiğini bundan sonra izlenecek yol haritasını belirlediklerini ifade ederek, "İkinci günkü çalışmalarımızı da tamamladık. 81 ilden gelen arkadaşlarımız 7 ayrı grup oluşturarak genel seçimlere yönelik hazırlık çalışmalarımızı bitirdik. Bu toplantıdan döner dönmez yapacağımız çalışmaları planladık. İki günlük toplantı sonucunda ortaya çıkan iki ana unsur var. Seçimin temel gücü kadınlar. Kadın kollarının güçlü olmasının seçim kazanmada ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştik. Toplantının ikinci gününde seçim yasası ve siyasi partiler yasasında kadınların güçlendirilmesi, hem kota uygulamasının yürürlüğe girmesi hem de kadın ve gençlik kollarının ana kademelerin doğal üyesi ve delege olması, karar ve yetkilerinin arttırılması noktasında çalışmamızı tamamladık” dedi.

FİRDEVS YALÇIN SUNUM YAPTI
Öte yandan Çorum’dan Firdevs Yalçın bir sunum yaptı. Yalçın, sunumunda “2015 genel seçimlerinde kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın geleceğinin karanlığa gömülmemesi için Atatürk’ün cumhuriyetçi, devrimci kadınlarına ve kızlarına artık durmak yok. Bizler de Çorum kadın kolları olarak çalışmaya her zamankinden daha çok azimli ve kararlıyız. Muhalefet partisi olarak değil, artık iktidar partisi olarak varlığımızı devam ettirmeyi, sayın genel başkanımızı başbakan olarak görmeyi hedefliyoruz. Benim için CHP’li olmak onur ve şereftir. Bu onur ve şerefi taşımanın gururu içerisindeyim” şeklinde konuştu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@