“Fiili ve meşru mücadele sendikacılığından kopmadık”

KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen Çorum Şube Başkanı Nevzat Veldet, “Ülkemiz emek, demokrasi, özgürlük ve barış güçlerine yönelik saldırıların her geçen gün daha da yoğunlaştığı, sokağın yasaklanıp toplumsal muhalefetin susturulamaya çalışıldığı bir süreçte direnişle kurduğumuz sendikamızın 27. kuruluş yılını kutluyoruz” dedi.

Güncel 20.12.2017, 23:33
671
“Fiili ve meşru mücadele sendikacılığından kopmadık”

20 Aralık 1990 günü binlerce yerel yönetim emekçisinin fiili ve meşru mücadelesiyle Tüm-Bel-Sen’i kurduğunu kaydeden Veldet, kökleri çok daha derinlerde olan Türkiye’deki emek ve demokrasi mücadelesinin böylece yeni bir evreye taşındığını dile getirdi.

“O günden bugüne gelmek elbette kolay olmadı” diyen Veldet, birçok baskı ve engellemelerle karşılaştıklarını belirterek, “Yasaklandık, coplu, gaz bombalı saldırılara uğradık. Adli ve idari cezalara maruz kaldık, aralarında genel merkez ve şube başkanlarımızın da olduğu birçok arkadaşımız gözaltına alındı, tutuklandı.

Sendikamızın bu güne gelişinde emeği geçen, yitirdiğimiz mücadele arkadaşlarımızı minnetle ve saygıyla anıyor, her türlü engel ve zorluğa rağmen yılmadan ve yorulmadan mücadeleyi yürüten üye ve yöneticilerimizi yürekten kutluyoruz.

Emek, demokrasi, barış ve özgürlükler mücadelesinde 27 yıllı geride bıraktığımız bu gün bizler için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadelemizi daha da ileri taşıma günüdür” ifadelerini kullandı.

Veldet, açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

“Grevli toplu sözleşme hakkımızı engelleyerek bizleri güvencesiz çalışma koşullarına ve sefalet ücretlerine mahkûm etmek başta olmak üzere her türlü ekonomik ve demokratik hak ve özgürlüğümüzü gasp etmek isteyenlere, OHAL adı altında yapılan tüm hukuksuzluklarına, savaş ve şiddet uygulamalara, baskılara ve sömürüye karşı her geçen gün daha kararlı ve inançlı bir şekilde mücadelemize devam ediyoruz.

Hiçbir faşizan uygulamanın halkların emek, demokrasi, barış ve özgürlük taleplerini susturamayacağına inanan biz Tüm Bel Sen’liler, kazandığımız değerlere sahip çıkmak ve bunlara daha yenilerini eklemek için sürdürdüğümüz fiili ve meşru mücadelede tüm emekçileri sesimize ses katmaya, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz.

Büyük özveri ve yoğun emekle yoğurduğumuz bu mücadelede kazanan biz olacağız.

Çünkü özgürlüklerin daim olduğu bir ülkede eşitliği, kardeşliği ve barış içinde birlikte bir yaşamı yaratacak olanlar bizleriz.

Birliğimiz ve mücadele kararlılığımız engelleri aşacak en büyük gücümüzdür.

Gelecek güzel günleri, birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemizle yaratacağımıza olan inancımızla tüm örgütümüze saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz

Daha nice yıllarda birlik ve mücadelemizin sürmesi dileğiyle 27. kuruluş yılımız kutlu olsun.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@