Fen Lisesi öğrencileri TÜBİTAK Türkiye finalinde 4. oldu

İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, Ankara Congresium’da düzenlenen TÜBİTAK 50. Liselerarası Proje Yarışmaları Türkiye Finali’nde biyoloji dalında yaptıkları “İmplant Kaplamalarında Alternatif bir Model” adlı projeleriyle Çorum’u temsil eden Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş rehberliğindeki öğrenciler Berkay Saatçı ve Bahar Salman’ın Türkiye 4.sü olarak teşvik ödülüne layık görüldüğünü ifade etti.

Güncel 15.04.2019, 23:07
728
Fen Lisesi öğrencileri TÜBİTAK Türkiye finalinde 4. oldu

Çoban, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencileri Bahar Salman ve Berkay Saatçı ile onlara rehberlik eden Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş ve okul yöneticilerini tebrik ettiğini vurguladı.

Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Saatcı da yayımladığı mesajında Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Öğrencileri’nin bölge birincisi olarak katıldığı, TUBİTAK tarafından 50.’si düzenlenen Türkiye Liselerarası proje yarışmasında 4. olduklarını ifade ederek aldıkları başarıdan dolayı öğrencileri kutladığını belirtti.

Saatcı, “Türkiye genelinde 1884 biyoloji projesi başvurusunun yapıldığı, proje kabul aşamasında ve bölge finallerinde elenerek 24 projenin Başkent’te yarıştığı Türkiye Finali’nde Çorum’umuzu temsil eden 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencileri elde ettikleri bu üstün başarıyla göğsümüzü kabarttılar.

Okul Aile Birliği Yönetimi olarak öncelikle öğrencilerimizi, onlara rehberlik yapan Ali Altuntaş Öğretmenimizi ve onlara idari anlamda destek veren Okul Müdürümüz Murat Öncül’ü tebrik ediyor, Okul Yönetimimize bu süreçte daima destek olan Milli Eğitim Müdürümüz Yahya Çoban’a, Proje çalışmaları sırasında öğrencilerimize bilimsel anlamda destek veren Hitit Üniversitesi öğretim üyelerine, Hitit Üniversitesi’nin laboratuvarlarını kullanmamızı sağlayan Rektörümüz Sayın Reha Metin Alkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@