Fatih Gök: “Memurlar hesap sormalı”

Türk Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı Fatih Gök, memurların ilk defa Temmuz ayında bir kuruş bile zam almadan maaş çektiğini ifade etti.

Güncel 15.07.2014, 22:00 15.07.2014, 22:01
847
Fatih Gök: “Memurlar hesap sormalı”
Türk Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı Fatih Gök, memurların ilk defa Temmuz ayında bir kuruş bile zam almadan maaş çektiğini ifade etti.

Sadece maaşlarda değil sabit ek ödemelerde ve aile yardımı gibi sosyal ödemelerde de bir kuruş zam alamadıklarını ifade eden Gök, “Çünkü kendisini memur sendikası sananlar, toplu sözleşmede hükümetin teklifinden bile daha düşük bir teklife evet dediler. Enflasyon farkının istemediler” dedi.

Yılın ilk altı ayında enflasyon oranının yüzde 5.7’ye çıktığını belirten Gök, hiç pazarlık yapmayıp hükümetin açıkladığı yüzde 3+3 zamma razı olsalardı bugün enflasyon farkı olarak yüzde 2.7 daha maaşlara zam yapılmış olacağını kaydetti.

Memur Sen’in bunu istemediğini, kirli bir oyun oynadığını ifade eden Gök, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Masaya yüzde 6+6, taban aylığı 100 TL zam ve 234 TL aile yardımı talebi ile oturdular. Sadece 123 TL zamma imza attılar. Kısacası memura iki yüzlü davrandılar. Bugün enflasyon karşısında memurun maaş zammı çoktan buharlaştı. Memur enflasyon karşısında kaybetti. 2014 yılını size Memur-Sen zehir etti.

Temmuz ayı itibarıyla pratisyen bir doktor 119 TL, ebe hemşire, sağlık teknisyenleri ve sağlık memurları 60 TL, memurlar 46 TL, hizmetliler aylık 28 TL zarardalar.

Aile yardımı Temmuz 2013’te 163 TL’idi. Temmuz 2014’te de 163’TL olarak kaldı. Hâlbuki sadece yüzde 3+3 ve enflasyon farkına bile evet denilseydi bugün aile yardımı 178 TL’idi.

Ama tüm bunları Memur-Sen istemedi. Memurları düşünmedi. Onlar hesabını sadece kendi siyasi ikballeri üstüne yaptı. Ona göre zam isteyip, imzayı attı.

Hesabında, kitabında, aklında ve imzasında memurlar olmayan Malum-Sen’in yol açtığı bu felaketi hiçbir kamu çalışanı unutmamalı, aklından çıkarmamalıdır.

Sadece unutmamak yetmez, malum sendikanın 2014 yılında ellerindeki imza yetkisini kötüye kullanarak yapılan bu zulmün hesabını kamu çalışanları sormalıdır. Kendilerine iki yüzlü davranan, hükümetin teklifinden daha düşük bir zamma imza atanların yanlarına bunu kar bırakmamalıdır.

Memurun ocağına incir ağacı dikenlere memurlar gerekli dersi vermeli, bunlara daha fazla tahammül etmemelidirler. Malum sendikaya her ne şekilde olursa olsun üye olan veya yapılanlar, Bir imza atarak kendilerine 2014’ü zehir eden, ceplerine kocaman bir delik açan, enflasyon canavarına memuru teslim eden malum sendikadan bir imza ile yollarını ayırmalıdırlar. Gelecekleri ile daha fazla oynamalarına, evlerine girecek aşa kepçe daldırıp alıp gitmelerine mani olmalıdırlar. Tepkilerini ortaya koymalıdırlar. Zulme rıza göstermemelidirler. Aksi takdirde Kötülerin kendilerine tahammül edildikçe, daha çok azacağına şahit olacaklardır.”
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@