Faruk Cıdık: “Çorumlular milli görüş belediyeciliğini özledi”

Saadet Partisi İl Başkanı (SP) Faruk Cıdık, 10 yıllık bir aradan sonra Çorum’un yerel yönetimlerde saadet iktidarına kavuşacağını ifade ederek, “31 Mart sabahından sonra doğacak saadet zaferinin aydınlığında ilk iş olarak tekrar belediyelerin kapısına rüşvet alan da veren de melundur yazısını asacağız” dedi.

Güncel 12.02.2014, 22:05 12.02.2014, 22:15
1147
Faruk Cıdık: “Çorumlular milli görüş belediyeciliğini özledi”
SP İl Başkanlığı’nda dün AKP’den SP’ye katılan partililer için rozet takma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan SP İl Başkanı Faruk Cıdık, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine 46 gün kaldığını ifade ederek, “Çorumlu hemşerilerimiz milli görüş belediyeciliğini özledi ve bu özlemin bir neticesi olarak Saadet Partisi’ne katılan ve partimizden belediye başkan adayı olan muhterem belediye başkanlarımıza Saadet rozeti takılacak. ‘Saadet kazanınca Çorum kazanacak’ sözümüzün neticesini 31 Mart’tan sonra hep birlikte göreceğiz.

Bizler halka hizmeti hakka ibadet olarak benimseyen, özümseyen ve bu doğrultuda çalışan kadrolarız” dedi.

Milli görüş tarihinde yolsuzlukla yargılanmış, usulsüzlük yapmış hiçbir bakan, milletvekili ve belediye başkanının görülmediğini söyleyen İl Başkanı Faruk Cıdık, “Çünkü bizim belediyelerimizin giriş kapışında ‘rüşvet alan da veren de melundur’ yazısı asılıdır. Şimdi bu arkadaşlar belediyeleri bizden devraldıklarında bu yazıları kaldırarak yerine ‘rüşvet alan da veren de memnundur’ yazısını astılar. Bizler inşallah 31 Mart sabahından sonra doğacak saadet zaferinin aydınlığında ilk iş olarak tekrar belediyelerin kapısına ‘rüşvet alan da veren de melundur’ yazısını asacağız” diye konuştu.

Milli görüş belediyeciliğinde şeffaf belediyeciliğin hâkim olduğunu vurgulayan Cıdık, “Halkına hesap veren başkanlar, belediyenin kapısını halkına sonuna kadar açan belediye başkanlarını milletimiz saadet belediyeciliğinde tanımış ve tekrar o günlerin özlemi ile bu seçimlerde tekrar saadet diyecektir. Önce yerel yönetimlerde iktidara gelecek hemen arkasından yapılacak olan genel seçimlerle de İslam birliğinin ve mazlumların umudu olan saadet partimizin iktidarını hep birlikte göreceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Her seçimin önemli olduğunu ve ancak bu seçimin her seçimden de daha önemli olduğunun altını çizen Cıdık, “Biliyorsunuz ki mahalli idareler seçimlerinde seçim barajı yoktur ve her seçimde olduğu gibi milletimizin bölünmez bütünlüğüne zarar verecek sözler sarf edilmeye başlanmıştır. Şimdi ne diyorlar korku bize oy vermezseniz sol gelecek hadi oradan hadi oradan hadi oradan.

Milletimiz bu seçimlerde sizin oyunlarınıza kanmayacak ve dürüst belediyecilik, şeffaf belediyecilik ve hizmet belediyeciliği için yeter söz milletin diyecek ve solda yâda sağda birlik değil. Milletimizin özü aslı kendi olan milli görüşte birleşecektir” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
18°
az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@