Faruk Cıdık: “AKP’nin geldiği nokta fiyasko”

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, AKP’nin 11 yıllık iktidarı döneminde gerginlik ve çatışmacı politikaları ile iç barışı sağlayamadığını vurgulayarak, 2002 yılından beri devlet kurumları arasındaki uyumun gerilere götürüldüğünü söyledi.

Güncel 05.01.2014, 21:59 05.01.2014, 21:59
461
Faruk Cıdık: “AKP’nin geldiği nokta fiyasko”

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının iktidarın sonunun geldiğinin açık göstergesi olduğunu belirterek iç ve dış politikanın tamamen iflas ettiğini ifade eden Faruk Cıdık, “İktidarının birinci yılında ceza evlerinde 59 bin kişi varken, 11 yıllık dönemde örtülü ve açık aflara rağmen bu sayı 141 bin kişiye ulaştı. Bu durum hükümetin sosyal, ekonomik ve ahlâki politikalarının suçlu ürettiğini göstermesi bakımından başarısızlığını ispat etmektedir” diye konuştu.
Dış politikadan ekonomiye, iç barıştan, manevi eğitime kadar, AKP’nin ülkeyi hüsrana sürüklediğini, gelinen noktada olayların tamamının görülmeden sağlıklı bir sonucun elde edilemeyeceğini ifade eden Cıdık “Eğer bu yapılmazsa boş sloganlarla can alıcı gerçekler, bir kısım siyasiler, medya ve dış odakların maşaları tarafından halka gösterilmeyeceği aşikardır. Tablonun tamamı evre evre şu şekilde oluşmuştur” dedi.
11 yıl boyunca iktidarın gerginlik ve çatışmacı politikaları ile ülkede barışı sağlayamadığını, yeni Anayasa vaadinin yüzde 50’den fazla desteğe rağmen başarılamadığını, rant ve makam paylaşımı yüzünden şimdide cemaatler ile liberal muhafazakar kesimin düşman ilan edildiğini anlatan Cıdık şunları söyledi: “Bununla birlikte ‘hükümete uluslararası operasyon yapılıyor’ deyip yolsuzlukların üstünü örtmek için cambaza bak oyunu oynamışlardır. 11 yıl boyunca milli ve manevi değerleri ihmal eden iktidar AB uyum yasalarını Bakanlar Kurulu’nun bir numaralı gündemi yaparak, gençliğimizin ve insanımızın manevi değerlerini yükseltemediği gibi koruyamamış, ahlâk ve maneviyat bakımından da uyguladığı başarısız politikalarla da sınıfta kalmıştır. Eğitimin içeriği bile değerlerimize uygun hale getirilememiştir. AKP, Milli Eğitim Bakanlığı’nda 5 bakan 7 müsteşar değiştirdiği halde, temel görevi olan Milli Eğitim’in ders muhtevasını milletimizin inanç değerlerine uygun olarak değiştiremediği gibi Avrupa Birliği’ne uyum adı altında çok daha kötü hale getirmiştir”
Ülkede vesayet rejimi ve çetelerin yerinde durduğunu, ekonomik olarak ülkenin borca sokulduğunu, bankaların yüzde yetmişinden fazlasının yabancı sermayenin eline geçtiğini, dış politikanın iflas ettiğini, Kürdistan’ın oluşumuna zemin hazırlandığını, millet yerine rantiyecinin zenginleştiğini ve IMF dayatmalarının tarımı bitirdiğini anlatan SP İl Başkanı Cıdık, “Sonuç olarak gelinen nokta fiyaskodur. Bu düzeni değiştirecek yegane güç Milli Görüş, çakma bir parti ile engellenmiş, gelinen nokta ise iflas olmuştur. Her şey berbat olduktan sonra, bu samimiyetsizlik tablosu tümüyle ortaya çıkmasına rağmen hala birileri istiklal mücadelesinden bahsetmektedir. Oysaki acı gerçekler ortadadır, süreci uzatmak milletin zararını katlamaktan ileri gitmeyecektir, bu yaşananlar İstiklal değil tam anlamıyla istikbal mücadelesine dönmüştür” diye konuştu. (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@