Farabi Caddesi de genişletiliyor

Çorum Belediyesi şehrin en eski yerleşim yerlerinde imar uygulamasına göre yeni caddeler açmaya devam ediyor. Çöplü, Çepni ve Kunduzhan Mahalleleri de yeni yollarına kavuşmak için gün sayıyor.

Güncel 07.11.2018, 22:30
805
Farabi Caddesi de genişletiliyor

Çorum’un trafikte de rahat nefes alabilmesi için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Cengiz Topel Caddesi’nde trafiği rahatlatacak çalışmamızın sonuna geldik. Yine Hıdırlık Caddesi ve Kahramançavuş Caddesi arasında da 30 metre genişliğinde bir yol çalışması gerçekleştiriyoruz. Bunların yanı sıra Karakeçeli mahallesinde yaptığımız yol çalışmamız devam ediyor. Yaptığımız yeni yol çalışmaları trafiği nefes aldırırken, yeni yolların etrafında yeni yaşam alanları oluşacak” dedi.

Yeni yol güzergâhlarında kalan binaların yıkımının ve altyapısının tamamlanması ile asfalt çalışmalarımız hız kazandı diyen Başkan Zetki Gül sözlerini şöyle sürdürdü. “Çöplü, Çepni ve Kunduzhan Mahallemizin içerisinde bulunan 30 metre ve 20 metre genişliğindeki yollarımızda sona geldik. 30 metre genişliğindeki Çöplü Caddemizin bir şeridinde geçtiğimiz günlerde asfalt çalışması yapmıştık. Şimdi ise diğer şeridinde asfalt çalışmalarımızı tamamladık”

OSMANCIK CADDESİ’NDENAKŞEMSEDDİN’E BAĞLANTI

Osmancık Caddesi ile Akşemseddin Caddesi’nin bağlantısını sağlayacak 20 metrelik yolun daha önce 500 metrelik kısmının tamamlandığını ve asfaltlanarak hizmete açıldığını hatırlatan Çorum Belediye Başkanı Gül, “Şimdi ise kalan 250 metrelik kısımda kalan binaların yıkımı ile bu alanda altyapı çalışmalarımız başladı. İnşallah kısa sürede buradaki çalışmalarımız tamamlayarak yeni Belediye binamızın arkasından Akşemsettin Caddesini Osmancık Caddemize oradan da Tanyeri İlkokuluna kadar bağlamış olacağız. Bu yollar sayesinde Osmancık Caddemizin trafiğini rahatlatmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@