Evde eğitim gören minik Naz’ın üstün başarısı

Çorum’da evde eğitim uygulaması ile okuma ­ yazmayı öğrenen minik Naz, İstiklal Marşı’nı hem yazıyor hem de ezbere okuyor.

Güncel 29.12.2014, 00:22 29.12.2014, 00:23
1524
Evde eğitim gören minik Naz’ın üstün başarısı
Çorum’da evde eğitim uygulaması ile okuma ­ yazmayı öğrenen minik Naz, İstiklal Marşı’nı hem yazıyor hem de ezbere okuyor.
2014-2015 eğitim-öğretim yılında Çorum Merkez Dumlupınar İlkokulu’na kaydı yaptırılan ancak doğuştan kas rahatsızlığı nedeniyle evde eğitimi planlanan minik Naz Tıraş, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen öğretmeni ile okuma yazmayı öğrendi.
Evde eğitim gören öğrenciler ve ailelerine ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Tekin ve Yasemin çiftinin ilk çocukları Naz Tıraş’ı evinde ziyaret etti.
Büyük’ün Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza Ekmekyapar ve Dumlupınar İlkokulu Müdürü Mehmet Pala ile ziyaretinde bulunduğu Minik Naz, öğretmeni Gamze Gayretli Koca’nın verdiği derslerini büyük bir azimle sorumluluklarını yerine getiriyor.
Okuma yazmanın yanı sıra İstiklal Marşı’nı kısa zamanda ezbere okumayı, iki elini aynı anda kullanarak çok güzel bir yazı yazabilmeyi öğrenen, duygularını resimlerle ve sözleriyle çok güzel ifade edebilen minik Naz, üçüncü dördüncü sınıfa geldiğinde çocuk masalları yazmayı dahi hedefliyor.
Ziyaretine geldiği Minik Naz’a hediyeler veren Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, bugün devletin her bireye durumu ne olursa olsun eğitim verme imkânının olduğunu, evde eğitimin de bunlardan birisi olduğunu belirterek, her bireyin ‘eğitimde feda edilecek fert yoktur’ anlayışı içerisinde kendisine, ailesine, topluma yararlı hale getirilmeye çalışıldığını söyledi.
Anne babaların çocukları ile ilgili kaygılara düşmemeleri gerektiğini, eğitimle ilgili devletin sunduğu imkânlardan yararlandırılarak her bireyin sosyal hayata kazandırılacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Minik Naz’ın çalışmalarını çok beğendiğini, yazılarının, resimlerinin çok güzel olduğunu belirterek, Naz’ı tebrik etti.
Minik Naz’ın en güzel şekilde yetişmesi için gayret ve çaba harcayan anne babasına, eğitimi ile yakından ilgilenen okul müdürü ve öğretmenine teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Büyük, Naz ve ailesi ile bir süre sohbetin ardından evden ayrıldı. (ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@