Ethem Sarısülük’ün belgeseli çekiliyor

Ünlü gazeteci ve televizyon programcısı Gürkan Hacır, Gezi eylemlerinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden hemşehrimiz Ethem Sarısülük’ün hayatını belgesel haline getiriyor.

Güncel 05.05.2014, 22:20 05.05.2014, 22:52
1574
Ethem Sarısülük’ün belgeseli çekiliyor
Ünlü gazeteci ve televizyon programcısı Gürkan Hacır, Gezi eylemlerinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden hemşehrimiz Ethem Sarısülük’ün hayatını belgesel haline getiriyor. Ankara’da Ethem Sarısülük’ün hayatını kaybettiği yerde başlayan serüven, annesi Sayfı ve kardeşleri Mustafa, İkrar, Cem ile görüşen Gürkan Hacır ve ekibi, son olarak babası Muzaffer Sarısülük’ü ziyaret ettiler.

Ziyarete Çorum’dan Muzaffer Sarısülük’ü dünyaya ilk tanıtan Çorum Haber eski Haber Yönetmeni Av. Tugay Afat, ADD Şube Başkanı Uğur Demirer ve Barolar Birliği Genel Kurul Üyesi Av. Altan Akpınar da katıldı. Gürkan Hacır, beraberinde Şahin Kurt, Volkan Karakaş ve Gökhan Küçük ile birlikte geldiği Sungurlu’da ilk olarak Baktat tesislerinde dinlendi. Ardından yeni seçilen Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’i ziyaret eden Hacır, başarı dileklerini ilettikten sonra Muzaffer Sarısülük’ün son ikametgâhına geçti.Arazideki derme çatma yerinden Abidinpaşa Lisesi’nden sınıf arkadaşı ADD Şube Başkanı Uğur Demirer’in çabalarıyla kurtulan Sarısülük, yine damgasını vurduğu yeni yerinde konuklarını ağırladı. Her zamanki gibi konukseverliğini gösteren Muzaffer Sarısülük, geleceğini önceden öğrendiği konuklarına çeşitli ikramlarda bulunmayı ihmal etmedi.

Başta oğlu Ethem Sarısülük olmak üzere asker arkadaşı ve Gallemit kitabının yazarı Servet Somuncuoğlu ile ilgili anılarını anlatan Sarısülük, Somuncuoğlu’nun oğlu Ethem’in hemen ardından ölümünün kendisini sarstığını söyledi.

Gürkan Hacır’ın sorduklarının yanı sıra kendi iç dünyasını söze döken Muzaffer Sarısülük, hükümete yönelik eleştirilerini artırırken özellikle kin gütmediğini ancak sorumluların mutlaka hesap vermesi gerektiğini ifade etti ve “Bugün değilse yarın ama mutlaka hesap verecekler” diye konuştu.

Somuncuoğlu’nun zaman zaman kendisini ziyaret ettiğini en son ondört ay önce yanına uğradığını ve sohbet ettiğini belirten Muzaffer Sarısülük, “Ethem ve Servet sık sık yanıma uğrarlardı. Her ikisi de artık yok” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Sungurlu’da Ekin Pazarı’nın hemen arkasında, hırdavatçıların içinde bir hayırseverin arazisinde konaklayan ve araba lastiklerinden kendine bir de yer çeviren Muzaffer Sarısülük’ün en yakın dostları ise köpekler. Özellikle birisine ayrı bir yer ayıran Sarısülük, göz renkleri değişik köpeğini oğlu Ethem’e benzetiyor ve “Oğlum Ethem altıparmak doğmuştu. Doktorlara çok ısrar etmeme rağmen altıncı parmağını almışlardı. Askere gidemez, evlenemez diye. Tanrının bir lütfunu Ethem’imden ayırmışlardı. Bu köpek de bir gözü beyaz bir gözü kahverengi. Aynı güvercin gözlü Ethem’im gibi. Ethem’den sonra yanıma geldi. O ayrı” diyerek hem oğluna olan özlemini anlatıyor hem de bu özlemi gözleri değişik renkteki köpekte gideriyordu.

Halk TV’de programlar yapan ünlü gazeteci ve televizyon programcısı Gürkan Hacır, Muzaffer Sarısülük’le tanıştıktan sonra iyi çekim için Çorum’a geldiğini belirterek, belgeselin tamamlanması açısından Ethem Sarısülük’ün babası Muzaffer Sarısülük’le konuşmanın mutlaka gerektiğini, ayrıca anıt mezara dönüştürülen mezarın da görüntülenmesinin gerektiğini belirterek, “Beklediğimizin üzerinde bir konuyla karşılaştık. Baba Muzaffer Sarısülük’le konuşmasaydık belgesel yarım kalırdı” dedi.

Baba Muzaffer Sarısülük’le yapılan görüşmenin ardından Beylice Köyü’ne geçen ve mezarlığı gezen Gürkan Hacır ve beraberindekiler, anıt mezar haline getirilen mezarda çekimler yaptılar. Ablasının battaniye örttüğü yerde yatan Ethem Sarısülük’ün çok sayıda fotoğrafının yer aldığı mezar etkileyiciydi.

Rastlantı olarak bir akrabasının cenazesine gelen anne Sayfı Sarısülük’le de karşılaşan çekim ekibi, ardından Çorum’dan ayrıldı.

Ethem Sarısülük’ün öldüğü 14 Haziran tarihine kadar belgeseli tamamlamayı düşünen Gürkan Hacır, iki gösterimle belgeselin kamuoyuna yansıtılacağını, ilkinin Ankara’da yapılacağını ardından da İstanbul’da ikinci gösterimin yapılacağını bildirdi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@