“Esnafıyla ters düşen belediye başkanlarının sonu hezimet olur”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte keresteci esnafını ziyaret etti.

Güncel 25.03.2014, 01:29 25.03.2014, 01:30
569
“Esnafıyla ters düşen belediye başkanlarının sonu hezimet olur”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte keresteci esnafını ziyaret etti.

Keresteci esnaflarına yapılan ziyarette Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Akdağ da hazır bulundu. Ahilik kültürü nedeniyle tüm esnafın herkese kapısının açık olduğunu dile getiren Marangozlar Odası Başkanı Ömer Akdağ, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarına başarılar diledi.

Keresteci esnafıyla bir araya gelen CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, esnafın istek ve şikâyetlerini dinledi. Belediyenin bir holding gibi, ticarethane gibi para kazanma yeri olmadığına değinen Kenan Nuhut şunları söyledi:

“Sizler bir kooperatif şeklinde işleri yürüteceksiniz. Belediye de o kooperatife alt yapı yapma konusunda da alt yapı yapmak zorundadır. Siyasetçilerin oda başkanlarıyla veya esnafla ters düşme lüksü yoktur. Toplum adına iş yapanlar birbirine saygılı olmak zorundadır. Esnafın hayrına olarak yaşanan kavgaları bitireceğiz. Ben her zaman samimi oldum. Her zaman ağzımdan çıkan sözün de sahibi oldum. Çorum’da 53 bin esnaf var. Bu esnaflarımızdan bugüne kadar ‘ben mutluyum, evime ekmeği rahatlıkla götürebiliyorum’ diyeni duymadım. Aşağı Sanayiyi görüyoruz, bırakın Çorum’u ben dünyanın hiçbir yerinde böyle ilkel şartlarda çalışmaya zorlanmış esnaf görmedim. Esnafa sağlıklı çalışma alanları oluşturmak zor bir iş değil. Belediyelerin gücü buna yeter. Siz esnafın çalışma şartlarınızı daha da iyileştirmek ve bir arada bulunmak arzusunu biliyorum ve bunun için de hazırlanmış, yeri gösterilmiş bir projenizin olduğunu ve sadece belediye tarafından atılacak bir imzanın kaldığını

biliyorum. Yapılan her projeye belediye başkanlarının destek verme mecburiyeti vardır ki siz daha sağlıklı şartlarda çalışın ve evinize daha fazla ekmek götürün. Ben sizlere söz veriyorum bu sorunlar 31 Mart tarihinden itibaren ortadan kalkacak. Çünkü esnafıyla ters düşen belediye başkanlarının sonu hezimet olur ve halk gereken cevabı verip sandığa gömer. Çorum için bir şey yapılmak isteniyorsa 53 bine varan esnafı göz ardı edemeyiz. Burada 236 bin nüfuslu herkesin yüz yüze baktığı, düğünlerde ve cenazelerde buluşan ve birbirini tanıyan insanlar bulunuyor. Sizlere söz veriyorum benim 31 Mart tarihinden itibaren yapacağımız tüm işler insan odaklı olacak. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte vicdanları sızlatan hiçbir projenin altında bizim imzamız olmayacak. Bakıyoruz Çorum’da ÇESOB, odalar, birlikler çok güzel çalışmalar ortaya koyabiliyor. Birlikten güç doğar. Herkes birbirini kucaklamak ve herkes birbirine el uzatmak durumunda dolayısıyla bizlerin yapacağı tek şey var siz esnafımıza yatırım yapacağız. Ben arzu ve isteklerinizi biliyorum. Sizler bu çalışma şartlarına layık değilsiniz. Bir belediye başkanın görevi sizleri destekleyerek istihdamda artış sağlamaktır. Bir belediye başkanı şehri için esnafının rahatı ve huzuru için çalışmalarını ortaya koymalıdır. Mutlu olmayan esnafa omuz verecek, evine daha fazla ekmek götürmesi için şartlar sağlayacağız.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@