“Esnafımız için yeni projelerimiz devam edecek”

Çorum Taksiciler Minibüsçüler ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Gayretli, kutsal ve onurlu bir mesleği icra ettiklerini belirterek, halkın geleceği olacak çocuklarını kendilerine emanet ettiklerini, böyle bin emanete layık olmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Güncel 14.01.2014, 23:39 14.01.2014, 23:40
328
“Esnafımız için yeni projelerimiz devam edecek”
Göreve geldiklerinden bu güne kadar gerek taksi, minibüs ve servis ayrımı yapılmadan, gerekse firma, şahıs ve kişiler arasında hiçbir ayrım yapmaksızın eşitlik ilkesi ile hizmet vermeye gayret gösterdiklerini belirten Gayretli, yığılmış sorunları planlı bir şekilde gruplandırarak, hiçbir cazibesi olmayan odanın ismi ile başlayıp faaliyetleri sürdürdüklerini belirtti. yaptıkları çalışmaların bazılarının Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olduğunu ifade eden Mehmet Gayretli, çalışmaları Oda üyelerinin fikirlerini alarak gerçekleştirdiklerini kaydetti. Halkın yararına, esnafın refahına, müşterilerin yararına hizmetler sunmaya gayret ettiklerini anlatan Gayretli, şunları dile getirdi:
“Öncelikle Belediye ve odamız ortak çalışma sonucu bankalarla yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde taksi esnafımızın hiçbir gideri olmaksızın taksi duraklarımız yenilenmiş daha modern bir görünüme kavuşmuştur. Hem halkımızın yararına hem taksici esnafımızın yararına gece tarifesi kaldırılarak halkımızın taksileri daha etkin kullanma yolu açıldığı gibi, taksici esnafımızın iş artışı sağlanması hedeflenmiştir. Yine taksi durak sayılarımız birleştirme yapılarak daha etkin kılınmaya çalışılmıştır.
İlimizdeki servis hizmeti alan gerek öğrencilerimiz gerekse fabrika personellerini taşımakta olan araçlarla ilgili standartlar sağlanmıştır. İlgili yönetmelikler çıkartılmış belirli bir düzene her şeyden de önemli olan S PLAKA uygulamasına geçilmiş, bu hizmet ile halkımızın, yavrularımızın güzel kaliteli, güvenli, yasalara uygun ve belirli standartlara sahip araçlarla hizmet alımı sağlanmıştır.
Tüm üyelerimizin mesleğini icra ederken dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili sık sık eğitimler verilmiş, sadece mesleki kabiliyet değil, insan ilişkileri, ahlaki boyut değerlendirmeleri yapılmış, sürücü eğitimleri verilmiş, halkımızın güvenli, kaliteli hizmet alması sağlanmakla birlikte üyelerimizin yetkileri belirlenmiş ve hedeflenen projelerimiz layıkla yerine getirilmiştir.Hizmet sektöründe bulunmak, halkımıza doğru, güvenli ve kaliteli hizmeti sunmak, esnafımızın refah seviyesin en üst seviyeye getirmek maksadı ile hedeflenen bir diğer projemiz ise yıllardır ilimizde olmayan, velilerimizin sorduğu zaman esnafımızın cevap veremediği büyük bir hizmet olduğuna inandığımız fiyat tarifesi km bazlı olarak çıkartılmış ve ayrıca yardımcı personel ücretleri ile de ayrıca esnafımızın başarısını en iyi noktaya taşama hedefi sağlanmıştır.
Odamıza eskiden hiç rağbet yok iken talepler artmış, yönetime talipler çıkmıştır. Bu bir seçim yarışıdır belki ama bize göre bu bir seçim değil birlik beraberlik yarışı olmalı, bize göre hizmet yarışı olmalı, gönüllü tüm adaylara çıkmış oldukları yolda başarılar dilerim. Nefesi hizmetten yana olan, doğrudan yana olan, haktan yana olan, adaletten yana olan, halkının ve esnafının yararları, güvenini düşünen kimselerin yanında bütün gücümüzle olacağımızın bilinmesini isterim.
Yaptıklarımız yapacaklarımızın bir göstergesidir sloganıyla yeni yeni projelerimiz ile bize layık görülen bu görevi devam ettirmeyi, daha güzel, güvenli, kaliteli noktalara taşımayı, halkımızın ve esnafımızın yararlarını korumayı hedefliyoruz. Bir kez daha bu göreve ben ve yönetimim talip olduğumuzu ve hizmet aşkımızın bitmediğini daha azimle sizlerden aldığımız güçle yeni yeni başarılar elde etmeyi arzuluyoruz. Şahıslar, isimler baki değildir. Yapılan hizmet kalıcıdır. Bizim halkımız, bizim esnafımız gelmiş olduğumuz noktadan daha iyi noktaları hak etmektedir.
Oda Genel kurulumuz 18/01/2014 Cumartesi günü saat: 10.00’da Çorum Gazi caddesi Anitta Otel Arinna Salonu’nda olacaktır bütün üyelerimiz davetlidir.”(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@