Esnafevleri kavşağında yeni düzenleme isteniyor

ATM’den para çekmek için yolun karşısına geçmek isteyen emekli eğitimci Sabahattin Kayı, bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Hastanede 20 gün yaşamk mücadelesi veren Kayı, kurtarılamadı.

Esnafevleri kavşağında yeni düzenleme isteniyor

ATM’den para çekmek için yolun karşısına geçmek isteyen emekli eğitimci Sabahattin Kayı, bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Hastanede 20 gün yaşamk mücadelesi veren Kayı, kurtarılamadı.

25 Eylül 2017 Pazartesi 00:44
Esnafevleri kavşağında yeni düzenleme isteniyor

Beş yolun kesiştiği Esnafevleri Camii önündeki kavşakta sürekli kaza meydana geldiğini belirten çevre sakinleri, burada ciddi bir kavşak düzenlemesine ihtiyaç olduğunu belirterek, bu kavşağa da Sabahattin Kayı’nın adının verilmesini önerdiler.

Beş yolun kesiştiği Esnafevleri Cami kavşağı, yaya güvenliği açısından acil düzenleme bekliyor.

Okulların açılması ile öğrenci velileri ve yurttaşlar adeta isyan ederek yetkilileri göreve davet ediyor.

‘DAHA KAÇ KİŞİ CAN VERECEK?’

Cengiz Topel Caddesi Esnafevleri Cami karşısında beş yolun birleştiği kavşak yaralamalı ve ölümlü trafik kazaları ile anılmaya başladı. Herhangi bir hız kesici buton, yaya geçidi ve sinyalizasyon uygulamasının bulunmadığı bu nokta, yayaların can güvenliğini tehdit edici olmasından dolayı acil bir düzenleme bekliyor.

Son olarak buradaki banka ATM’leri önünde yaşanan kazada emekli öğretmen Sabahattin Kayı hayatını kaybetti. Kayı, para çekmek için ATM önüne geçmek isterken aşırı hız yapan dikkatsiz bir sürücünün aracı ile çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Emekli öğretmen Kayı, yirmi gündür tedavi gördüğü Eğitim Araştırma Hastanesinde önceki gün hayatını kaybetti.

‘VELİLERİN KORKU KATSAYISI ARTTI’ Bölge sakinleri başta olmak üzere bu çevrede faaliyet gösteren esnafın konuyu defalarca yetkili mercilere taşıdıkları, fakat olumlu bir sonuç alamadıkları belirtiliyor.

Okulların açılması ile birlikte burada yaya trafiği daha da yoğunlaşıyor. Süratle geçen araçların tehlike yarattığı bu beş yolun kesiştiği kavşak çocuk, genç yaşlı her yaştan insanın korku ile kullandığı bir güvensiz güzergah durumunda. Son günlerde veliler özellikle okulların açılması ile birlikte çocukların can güvenliğinden endişe ettiklerini belirterek, Valilik, Belediye ve Emniyet yetkililerince buranın bir an önce yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade ettiler.

“SABAHATTİN KAYI SEVİLEN BİR ŞAHSİYETTİ”

En son yaşanan kazada CHP İl Başkan Yardımcısı Nihat Bakar’ın dayısı olan emekli öğretmen Sabahattin Kayı hayatını kaybetti. Kayı, günler süren tedavi sonrası yaşama tutunamadı ve hastanede hayata veda etti. Kayı’nın cenazesi önceki gün doğum yeri olan Sarimbey Köyü’nde yüzlerce kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi.

CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, İl Başkan Yardımcısı Nihat Bakar da katıldı. Emekli öğretmen Sabahattin Kayı’nın çevresinde sevilen ve saygı duyulan bir şahsiyet olduğu dile getiriliyor.

‘KAVŞAĞA ADI VERİLMELİ’

Bu kavşağı her gün kullanmak zorunda kalan çevre sakinleri, esnaf ve öğrenci velileri, zaman kaybetmeden buranın güvenli yaya trafiği için yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek, buraya meslek yaşamı boyunca yüzlerce öğrenci yetiştirmiş olan ve çevresinde saygı ile anılan ve burada trafik kazasında yaşamını yitiren emekli öğretmen Sabahattin Kayı’nın adının verilmesi için Belediye Meclisi, İl Trafik Komisyonu ve diğer yetkili resmi birimlerin harekete geçmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Uğur ÇINAR