“Esnafa karşı boynumuz kıldan ince”

Seçim çalışmalarını KSS’deki buluşmayla noktalayan ve eski Çorum’la yeni Çorum’un çok belirgin bir şekilde hissedildiğini söyleyen Külcü, “Yaptığımız hizmetlerde bunları yaşayarak görüyorsunuz. 30 Mart’tan sonra da eğilmeden bükülmeden yürümeye, hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Güncel 28.03.2014, 23:34 29.03.2014, 00:07
1137
“Esnafa karşı boynumuz kıldan ince”

Çorum Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkan adayı Muzaffer Külcü, Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla ikinci kez buluştu. Geçtiğimiz hafta Küçük Sanayi Sitesi esnafının düzenlediği yemek programına katılan Külcü, dün de yine esnaf tarafından düzenlenen yemek programına katıldı.

AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun ve çok sayıda esnafın yoğun ilgi gördüğü mitingde konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kendilerini ikinci kez, sevgiyle muhabbetle sofralarında ağırlayan tüm esnafa teşekkür etti. Tarihi arastada dualarla seçim çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Başkan Külcü, o günden bu güne kadar yoğun bir tempoyla seçim çalışmalarını sürdürdüklerini, yine bir esnaf programı ile seçim çalışmalarını sonlandırdıklarını söyledi.

Esnafın arasındaki kardeşlik ve muhabbetin toplumun çimentosu olduğunu, esnafın arasındaki dostluk ve sevginin ne kadar güçlü, komşuluk ilişkileri ne kadar güçlü olursa şehirdeki sevginin ve kardeşliğin de bir o kadar güçlü olacağının altını çizen Külcü, “Biz toplumun temeli olarak burayı gördüğümüz için, her zaman esnafımıza boynumuz kıldan ince dedik. Yaptığımız işlerle bunu gösterdik. Yaptığımız icraatlarla bunu bir bir ortaya koyduk. 2002’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Belediye olarak da geçen dönemde hem belediyeyi hem şehri değiştireceğimize söz vermiştik. Belediyeyi değiştirdik. Belediye artık bir devlet dairesi gibi çalışmıyor. Siz burada nasıl yüz akı işler çıkarıyorsanız, bütün gücünüzle samimice nasıl çalışıyorsanız, belediye de artık öyle. Sabahın erken saatinde ve akşam geç vakitlere kadar çalışıyoruz. Hem 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Bütün personelimiz canla başla bu şehir için çalışıyor. Nerede bir eksik kusur ve hizmete ihtiyaç noktası varsa oraya koşturuyor. İnşallah bundan sonra bunu da katlayarak çalışacağız.” dedi.Eski Çorum’la Yeni Çorum’un çok belirgin bir şekilde hissedildiğini söyleyen Külcü, “Yollarından, parklarından, temizliğinden, havuzlarından, nikah saraylarından, terminalinden, sebze ve meyve halinden, kültür merkezlerinden bunları yaşayarak görüyorsunuz. Gözünüzün önünde bir de eski Türkiye yeni Türkiye var. Bunu da Türkiye’nin yaşadığı büyük kavgada görüyoruz. Yaşanan kavgalara bakın, atılan manşetlere bakın, yapılan haberlere bakın eski Türkiye’nin temsilcilerini göreceksiniz. Onların savaştıkları lidere bakın, Başbakana bakın, yeni Türkiye’yi göreceksiniz. Umudu, heyecanı geleceği, göreceksiniz. Allah’ın izniyle 30 Mart’tan sonra da eğilmeden bükülmeden yürümeye, hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Külcü, kendilerini dostça, kardeşçe, samimice, sevgiyle, muhabbetle kendilerini ağırlayan Küçük Sanayi Sitesi esnafına teşekkür ederek “Yeni dönemde de esnaf dostu bir kardeşiniz olarak, esnaf dostu bir başkan olacağıma söz veriyorum. “ diye konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@