“Esnaf ve sanatkar kazandıkça ülke kazanır”

Defterdar Durak Sercan, bu yıl 26 Şubat- 4 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan 29. Vergi Haftası münasebetiyle Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür’ü ziyaret etti.

Güncel 01.03.2019, 22:00
289
“Esnaf ve sanatkar kazandıkça ülke kazanır”

Defterdar Sercan beraberinde Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak ve Gelir Müdür Vekili Ali Rıza Gülay ile birlikte ziyaret ettiği ÇESOB’ta esnaf odalarının önemime değindi. Durak Sercan, hafta kutlamasında amacın toplumda farkındalık yaratarak daha fazla vergi toplamak, ekonomiye ve devlet bütçesine katkılar sağlamak olduğunu söyledi.

Kayıtdışı ekonomiyle mücadele etmenin önemine de değinen Sercan, “Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne üye esnaf ve sanatkarlarımız görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir. Ülke ekonomisine katkılarından dolayı sizin aracılığınızla bütün esnafa teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür ise, Çorumlu esnaf ve sanatkarlar olarak her zaman kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde hareket ettiklerini söyledi. Esnaf ve sanatkar kazandıkça ülkenin de kazanacağını kaydeden Başkan Gür, Vergi Dairesi ile ÇESOB’un bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Ziyarette ayrıca birliğe bağlı oda üyelerinin sorunlarını içeren bir dosya da Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz tarafından Defterdar Durak Sercan’a sunuldu. Ziyarette Birlik Yöneticileri Lütfi Barut, Nesimi Özkubat, Burhan Balcı, Erdoğan Yılmaz ve Halil Gürbüzer de hazır bulundu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@