“Esnaf gücünün farkında olmalı”

Mayıs ayında yapılacak olan genel kurulda Birlik Başkanlığı’na yeniden aday olan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, genel kurula sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

Güncel 06.04.2014, 20:51 06.04.2014, 21:45
937
“Esnaf gücünün farkında olmalı”

Mayıs ayında yapılacak olan genel kurulda Birlik Başkanlığı’na yeniden aday olan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, genel kurula sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

“Birilerinin boyunduruğu altında yaşamak istemiyoruz. Artık birilerinin buna dur demesinin zamanı geldi” diyen Kılıç, esnaf olarak güçlerinin farkında olmadıklarını kaydetti. Ancak esnaf teşkilatının güçlü bir teşkilat olduğunun altını çizen Yalçın Kılıç, “Yap, boz, parçala olmayacağız. Esnaf olarak el ele, kol kola olmak için mücadele edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Seçimler sonrası tekrar parçalı bir yapı kimseye fayda getirmeyecektir. Bu yüzden birlikten yanayız” diye konuştu.

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, beraberinde Terziler Odası Başkanı Lütfi Barut, Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür, Yorgancılar ve Döşemeciler Odası Başkanı Erdoğan Çerikçi, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ, Fırıncılar ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Adem Çıkık, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse ve Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Yakup Torun ile birlikte Çorum merkezde faaliyet gösteren meslek odalarını ziyaret etti.

Kılıç ilk olarak Ayakkabıcılar ve Kunduracılar Odası Başkanı Hasan Coşgun’u ziyaret ederken, ardından sırasıyla Yorgancılar ve Döşemeciler Odası Başkanı Erdoğan Çerikçi’yi, Taksiciler, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mehmet Gayretli’yi, Aşçı ve Lokantacılar Odası Başkanı İsmet Çıtak’ı, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz’ı, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal’ı, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ’ı, Fırıncılar ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Adem Çıkık’ı, Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür’ü, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun’u ve son olarak Kalaycılar ve Hırdavatçılar Odası Başkanı Sedat Ek’i ziyaret ederek destek istedi.

Oda Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretlerde bazı oda başkanları hayırlı olsun dileklerini iletirken, bazı oda başkanları ise Kılıç’a tam destek verdiklerini dile getirdiler.

Bakkallar ve Bayiler Odası’nı ziyaretinde konuşan Yalçın Kılıç, Özkan Şanal’ın çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek, “Allah yolunu açık etsin. Bu bir hizmet yarışı, Cenab-ı Mevlam kime nasip ederse o Başkan olsun” dedi.

Özkan Şanal ise, “Biz esnaf olarak her zaman dost ve arkadaşız ve öyle kalacağız. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu bayrağı en yukarılara taşımak için gayret göstereceğiz. Kim taş taş üstüne koyarsa bu esnaf ve sanatkarlarımız için en büyük kazanım olacaktır” ifadelerini kullandı.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@