Esnaf, elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeline tepkili

CHP adaylarının ziyareti sırasında, esnafın kaçak elektrik kullanmadığını, ama kayıp-kaçak bedeli ödediğini belirten ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “Bizim sebep olmadığımız kayıpların bedelinin bizden alınması adil değil” dedi.

Güncel 10.05.2015, 21:41 10.05.2015, 21:42
520
Esnaf, elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeline tepkili
Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, esnafın en fazla şikayetçi olduğu konulardan birinin “elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedelleri” olduğunu belirterek, esnafın sebep olmadığı kayıpların bedelinin esnaftan alınmasının adil olmadığını söyledi.
Yalçın Kılıç, bakkalların büyük sıkıntı yaşadığını belirterek, büyük marketlerin kent dışına açılması isteğini de tekrarladı.
CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Çorum Milletvekili ve Milletvekili Adayı Tufan Köse, CHP adayları Dinçer Solmaz, Saim Topgül, gençlik ve kadın kolları yöneticileri, önceki gün ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ile yönetici arkadaşlarını ziyaret ettiler.
CHP İl Başkanı Yıldırım, esnafın sorunlarına eğilmek üzere projelerini hazırladıklarını belirterek, bunları uygulamak için milletin desteğini beklediklerini söyledi.
Milletvekili Tufan Köse, 7 Haziran seçiminin önemine değinerek, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan zihniyete artık bir son vermek gerektiğini, yoksulluğu bitirmekte kararlı olduklarını ifade etti.
Dinçer Solmaz, göçü durdurmak için yatırımların önünü açacaklarını belirtirken, Saim Topgül de, “Esnaf ekonominin omurgasıdır. Omurga zarar görürse sistem felç olur. Bir yandan IMF’ye borç verecek duruma gelmekle övünürken, diğer yandan emekliye, asgari ücretliye kaynak olmadığını söyleyenlere dikkat etmek gerekiyor” dedi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@