“Eşit ve adil yönetim sergileyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Av. Ercan Daşdan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Çorum Şubesi’nin konuğu oldu.

Güncel 18.03.2014, 23:08 18.03.2014, 23:09
867
“Eşit ve adil yönetim sergileyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Av. Ercan Daşdan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Çorum Şubesi’nin konuğu oldu.

Ercan Daşdan, ziyarette TÜMSİAD üyesi iş adamlarıyla bir araya geldi. Projeleri hakkında bilgi veren ve belediye başkanı olduğu taktirde adil ve eşit bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini anlatan Ercan Daşdan, “Gelişimden sadece bir kesim değil, toplumun tüm katmanları faydalanacak. Herkes pastadan eşit pay alacak” dedi. Pazar yerleri projesi ile Çorum halkın daha modern alışveriş mekânlarına kavuşturacaklarını belirten Daşdan, “En büyük projemizi dürüstlük olacak” şeklinde konuştu.

Çorum belediyesinde yaklaşık 900 taşeron işçi çalıştığını kadrolu olmayan taşeron işçilerin gerek maaş gerekse diğer hakları anlamında sorunların olduğuna dikkat çeken Ercan Daşdan, taşeron işçilere müjdeli haberler vererek sorunun çözümü konusunda çalışmalar yapacağını anlattı.

Çorum için 19 proje hazırladıklarını ve bunları kitapçık haline getirdiklerini dile getiren MHP Belediye Başkan adayı Ercan Daşdan, hazırlanan projelerinin tamamının ayağının yere bastığını ifade etti. Kentteki otopark sorunun tüm adayların gündeminde olduğunu söyleyen Ercan Daşdan, mevcut otoparkların gelirleriyle yeni otoparklar yapacaklarını, bu kapsamda eski Kültür Sitesi’nin yerine de otopark yapacaklarını vurguladı.

Çorum’un gelişmiş bir il olmasına rağmen tanıtımının yetersiz olduğunu dile getiren Ercan Daşdan, Çorum’un sadece leblebiden ibaret olmadığını diğer tarihi ve turistik değerlerinin de ön plana çıkarılması gerektiğini kaydetti. İlimiz merkez ve ilçelerinin tarih yönünden önemli eserlere sahip olduğunu anlatan Daşdan ilk etapta bunların Çorumlulara daha sonraki süreçte ise dışarıdan gelenlere tanıtımı ise Minyatür Şehir Projesi'ni hayata geçireceklerini bildirdi. Daşdan seçimlerin Çorum için hayırlı olmasını da diledi.

TÜMSİAD Çorum şube yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Kılıç da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “TÜMSİAD’ın misyonu ‘Aldanmayan ve aldatmayan, yerel değerlerini koruyarak küresel liderliğe uzanan Türkiye’nin kalkınmasında çaba sarf eden tüm sanayici ve iş adamlarının desteklenmesidir’ Bu bağlamda tüm siyasi görüşlere eşit mesafede ancak iş adamları ve iş dünyası olarak ülkemiz ve milletimizin yararına olan her türlü çalışmanın yanında yer almaktayız” ifadelerini kullandı.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@