Eşençaylılardan coşku dolu gece

Eşençay ve Çevre Köyler Derneği tarafından organize edilen ve bu yıl 2. gerçekleştirilen birlik ve dayanışma gecesi coşkulu geçti.

Güncel 26.02.2019, 20:05
802
Eşençaylılardan coşku dolu gece

Güleryüz Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen gece Dernek Başkanı Hasan Yücer’in konuşması ile başladı. Daha sonra Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı ve CHP Belediye Meclisi Adayı Av. Ahmet Özdel de bir konuşma yaptı.

Sunuculuğunu gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin yaptığı gece geç saatlere kadar devam etti.

Geceye CHP Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, CHP İl Başkanı Eray Hasan Tüfekci, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, Çorum Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Gül, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Özgür Ispanak, oda başkanları, mahalle muhtarları ve muhtar adayları, çeşitli dernek ve oda temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

SAZ IŞITIR’IN OLDU

Gecede Bahçelievler Muhtarı Hasan Kızıltepe’nin derneğe bağış yaptığı bir saz, açık artırmaya çıkartıldı. İhaleye ilgi bir hayli yüksek oldu. ÇESOB Başkanı Recep Gür’ün 2 bin TL vererek başlattığı açık artırma Garip Işıtır’da kaldı. 6 bin 500 TL vererek sazı alan Işıtır, kendisinin de bir ozan olduğunu belirterek, sazı almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

PLAKETLER VERİLDİ

Gecede derneğe katkı sunan CHP Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve CHP Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç’e teşekkür plaketi verildi. HALAYLARLA SON BULDU

Katılımın bir hayli yüksek olduğu gece, sanatçılar Nergiz Ay, Rasim Kopar, Çiçek Erdem, Grup Mersin ve Yoldaş Nurşani’nin söylediği türküler eşliğinde halay ve oyun havaları ile son buldu.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@