16 Şubat 2014 Pazar 20:46
Erdoğan Bolat: “Halkımız düzen partilerine mahkûm değil”
SES Çorum Şubesi’nin önceki gün gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresine katılan Erdoğan Bolat, burada yaptığı konuşmada ülkedeki soygun ve talan düzenine karşı emek ve demokrasi güçlerini HDP çatısı altında toplanmaya çağırdı.

Ülkedeki rüşvet ve yolsuzluk çarkını kırmak için ezilenlerin HDP’de birleşerek demokrasi mücadelesini büyütmesi gerektiğini kaydeden Bolat, “30 Mart seçimleri öncesinde rüşvet ve yolsuzluk batağına saplanan AKP ile diğer partilerin aynı izde yürüyeceklerini görüyoruz. Bu düzene alternatif olarak halkın duruma el koyması gerekmektedir. Artık Türkiye’de halkçı belediyecilik anlayışının zamanı geldi” dedi.

HDP olarak Çorum’u değiştirmeye talip olduklarını anlatan Bolat, “Çorum’da halkçı belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Bizim dönemizde söz, karar ve yetki tamamen halkta olacaktır. Halka rağmen hiçbir şeye imza atılmayacaktır. Şehrimizi de kendimizi de birlikte yönetmek için, halkçı belediyeciliği hayata geçirmek için tüm emekçileri HDP etrafında birleşmeye çağırıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 16.02.2014 20:46