21 Şubat 2014 Cuma 00:36
Erdoğan Bolat: “Çürümüş olan bu sistem artık değişmeli”
HDP İl Başkanı Av. Abdulkadir Yıldız ve partililerin de hazır bulunduğu ziyarette mahalle muhtarı Hasan Kaya ile görüşen HDP eş başkan adayları, yolsuzluk ve yoksullukla çürümüş olan bu sistemin artık değişmesi gerektiğini belirttiler.

HDP olarak seçim çalışmalarını yoğun bir tempo içerisinde sürdürdüklerini, bire bir ev esnaf gezilerinin yanı sıra ev ve mahalle toplantılarını da devam ettirdiklerini belirten Erdoğan Bolat, “HDP fikriyatı kamuoyunda yeni oluştu ancak HDP’yi oluşturan yapıların deney ve tecrübeleri çok eskilere uzanıyor. HDP bu seçimde gerçekten iddialı. Halkın bugüne kadar peşine düştüğü tüm partiler şimdiye kadar halkı değil, hep ezenleri, zalimleri korumuştur” dedi.

Belediyelere gelen tüm partilerin ilk yaptığı işin yerel yönetim hizmetlerini özelleştirme olduğunu ifade eden Bolat, “Düzen partileri ‘halkın birikimlerini nasıl yağmalarız’ hesabı içerisinde. Şuan 12 yıldır iktidarda olan parti gibi diğerleri de iktidarın alternatifi değil. AKP zihniyeti evet yıkılsın ama bunun yerine kim gelecek sorusu bizim için önemli. Biz istiyoruz ki yerelde de genelde de iktidara halk gelsin. Bu sistem artık çürümüştür, değişmelidir. Değişimi yapacak olan, bu pisliği temizleyecek olan halktır. Amacımız ezilenlerin birliğini sağlamak” şeklinde konuştu.

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya da HDP’nin mücadeleci bir parti olduğunu vurgulayarak, seçim çalışmalarında HDP adayları Bolat ve Karataş’a başarılar diledi.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 21.02.2014 01:56