23 Şubat 2014 Pazar 21:57
Ercan Daşdan: “Kötüye oy vermeyin”
MHP Belediye Başkan Adayı Daşdan önceki gün Ankara yolu üzerinde her hafta kurulan ikinci el Otomobil Pazarı ile Çorum Oto Galericiler Sitesi’ni ziyaret etti. Daşdan’a gezisinde İl Başkanı İsmail Lek, Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşkın, Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Çelik, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesi adayları ile parti yöneticileri eşlik etti.

Gezisinde ilk olarak ikinci el otomobil pazarını ziyaret ederek tek tek tüm araç satıcıları ve almaya gelen vatandaşlarla tokalaşan Ercan Daşdan’a en çok pazarın toprak zemini ve pazar ücretinin fazlalığı gibi sorunlar iletildi. Pazarda tokalaştığı kişilere kendisinin genç bir aday olduğunu hatırlatarak özellikle seçimde gençlere güvendiğini dile getiren Daşdan, “Biz bazıları gibi çalışmadan seçimi alacağımıza inanmadığımız için gece gündüz çalışıyoruz. Ulaşabileceğimiz her yere ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Çorum’da karşınıza çıkan adayları sorup soruşturun. Kime iyi deniyorsa memlekete iyi hizmet edecekse ona oy verin. Sakın kötüyü seçmeyin. Burada Başbakan seçmediğimizi unutmayın” diye konuştu.Çorum’da iktidarın 10 seneyi geride bıraktığını hatırlatan Daşdan, “Malesef yapılan her iş yarım yamalak yapılmış. Her işte eksiklikler bulunmakta. İnşallah bizim dönemimizde yapmış olduğumuz her iş eksiksiz bir şekilde olacaktır. Oto pazarı esnafının ve vatandaşların daha iyi şartlarda olmaları için gerekeni yapacağıma söz veriyorum. Çorum’a çağ atlatmak hedefiyle yola çıktık. Bunu da başaracak gücümüz ve imanımız var” şeklinde konuştu.Beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Galericiler Sitesi’ne giderek Dernek Başkanı Fahri Yandık başta olmak üzere esnafla sohbet ederek sorunlarını dinleyen ve hala tapularını almadıklarını öğrenen Daşdan, tapu sorunu olan galericilerle daha yakından ilgileneceğini, ciddi bir yatırım yapılmasına rağmen hala tapuların dağıtılmamış olması gariptir. Bizim dönemimizde galerici esnafı da mağdur edilmeyecek, aksine mağduriyetleri giderilmeye çalışılacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fahri Yandık da sitenin tapusu konusunda bakanlıklara ilgili yazıların gittiğini, hastane yeriyle yapılacak trampa sonrasında seçim öncesinde tapuların dağıtılmasını beklediklerini dile getirdi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 23.02.2014 21:59