Ercan Daşdan: “Çorum’da ‘minyatür şehir’ projesini hayata geçireceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan, seçim çalışmaları kapsamında beraberindeki heyet ile birlikte Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Güncel 12.03.2014, 22:54 12.03.2014, 22:58
1267
Ercan Daşdan: “Çorum’da ‘minyatür şehir’ projesini hayata geçireceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan, seçim çalışmaları kapsamında beraberindeki heyet ile birlikte Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, Meclis Başkanı Mustafa Boyraz ve borsa yöneticileri tarafından karşılanan Ercan Daşdan, ilk olarak borsa satış salonunda alım yapan üretici ve tüccarlara bir araya geldi. Ardından borsa yöneticilerine proje ve hedeflerini anlatan Daşdan, seçimde oy verirken adayların özelliklerinin, liyakatının ve Çorum’a hizmet edip edemeyeceğinin göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

MHP adayı Daşdan ziyarette esnafa ilan ve reklam vergisinde indirim müjdesi verdi. Esnaf ziyaretleri sırasında ilan ve reklam ücretlerinin fazla oluşuyla ilgili şikâyetlerin kendisine iletildiğini belirten Ercan Daşdan, göreve seçilmesi durumunda ilan ve reklam vergilerinde indirim yapacaklarını açıkladı. Daşdan “Belediye esnafın cebinden elini çekecek” dedi.

Tasarruflu bir belediye yönetimi ile lüzumsuz harcamaları kısacaklarını belirten Daşdan, bu kaynaklara vatandaşa hizmet olarak yansıtacaklarını söyledi. Çorum’a eşit ve adaletli hizmet getirme vaadinde bulunan Daşdan, adaletin olmadığı yerde anarşi çıkacağını ifade etti. Su ücretlerine yapılan zamları da eleştiren Ercan Daşdan son 5 yılda suya yüzde 60’a yakın zam yapıldığını belirterek “Bizim dönemimizde suya zam yapmayacağız” diye konuştu.Sivil toplum kuruluşlarının teklif ve önerilerini önemsediklerini belirterek ayağı yere basan projelerle yola çıktıklarını belirten Ercan Daşdan, Çorum’un önemli tarihi ve kültürel eserlerinin bulunduğunu, bu kapsamda ‘Minyatür Şehir Projesi’ni hayata geçireceklerini vurguladı.

MHP Belediye Başkan adayı Daşdan, “Miniatürk benzeri bir proje yapacağız. Çorum merkez ve ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel eserler burada minyatürleri ile yer alacak. Ankara-Samsun yolu üzerinde büyük bir minyatür şehir oluşturacağız. Yol güzergahı üzerinde olması önemli. Çorum’un yöresel yemekleri de burada tanıtılacak. Servislerle tarihi ve kültürel mekanlara geziler düzenlenecek. Önce Çorumlular sonra konuklarımız memleketimizin değerlerini tanıyacak” şeklinde konuştu.

Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş’ta açıklamasında belediye başkan adaylarının projeleri ile yarışması gerektiğini belirterek “Seçim sürecinde gürültü, patırtı ve huzursuzluk istemiyoruz” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@