Erasmus akreditasyon programı konsorsiyum üyeleri belirlendi

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Eğitimi” alanında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından akredite olmuş ve 2021-2027 yılları arasında uygulanmak üzere Erasmus planı oluşturdu. 

Güncel 26.05.2021, 22:22
74
Erasmus akreditasyon programı konsorsiyum üyeleri belirlendi

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlara akreditasyon bilgilendirmeleri, akreditasyon başvuru süreçleri ve Müdürlüğün kurumlara yönelik akreditasyon başvurularında uygulayacağı süreçle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda Erasmus akreditasyon programı konsorsiyum üyelerinin seçimi gerçekleştirildi.
Akreditasyon başvuruları kapsamında kurumlardan konsorsiyum üyesi olmak için başvuruları alındığı, yapılan başvurularda ilan edilen kılavuz doğrultusunda kurumlarca doldurulan formların İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek başkanlığında komisyon üyeleriyle ile birlikte titizlikle incelendi. 


Başvuru yapan kurumlardan yapılan değerlendirmeler sonucunda, puan sıralaması ve beklenen bütçe kapsamında asil olarak 21 okul konsorsiyum üyesi olmaya hak kazandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına yapılan başvuruda tüm listelerin nihai değerlendirme ve karar süreci için Ulusal Ajansa sunulacağı, buradaki nihai değerlendirmesi sonrasında ise kesin olarak belirlenecek kurumlara yönelik gerekli rehberlik ve bilgilendirme çalışmalarının ilerleyen süreçte gerçekleştirileceği de dile getirildi.
(Uğur GÖRKEM)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@