12 Mayıs 2014 Pazartesi 23:29
Engellilerin askerlik gururu

Çorum İl Jandarma Alay ve Garnizon Komutanlığı’nda sembolik olarak silahaltına alınan 45 engelli vatandaş, düzenlenen törenle tezkeresini aldı.

Bir günlüğüne askere alınan engelli vatandaşların tezkere törenine Vali Sabri Başköy, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, İl Jandarma Alay ve Garnizon Komutanı J. Kd. Alb.Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Tokat İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Yusuf Cavlak, Amasya İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Ünal Ağaoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve aileler katıldı.

Askeri kıyafetler giydirilen ve yanaşık düzen eğitimi alan engelli vatandaşlar, öğleden sonra düzenlenen törende askerlik görevini yerine getirmelerinin gururunu yaşadı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende erler bayrak, silah ve arkadaşlarının üzerine elini koyarak yemin içtiler. Eğitim gören erler adına J.Er Yunus Yılmaz’ın konuşması, J.Er Ümmet Selçuk’un da şiir okuduğu törende Garnizon Komutanı J.Kd. Albay Ahmet Çelik, askerler ve ailelerine yönelik bir konuşma yaptı. Erlerin terhis belgelerinin Vali Sabri Başköy, Tokat J.Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Ahmet Çelik, Amasya İl J.Komutanı J.Alb. Ünal Ağaoğlu, Tokat İl J.Komutanı J.Alb.Yusuf Cavlak, Baro Başkanı İbrahim Özyılmaz ve Vali Yardımcısı Hacı Osman ebiloğlu tarafından verilmesinin ardından tören geçişi yapıldı. Yemin töreni İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde verilen kokteyl ile sona erdi.
(Erkan BAYATLI)


Son Güncelleme: 13.05.2014 00:31