“Engellileri yılın her günü hatırlamalıyız”

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak engellilerin normal hayat sürmeleri ve hiçbir ayrım gözetmeksizin sunulan imkânlardan yararlanabilmelerinin ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkün olduğunu açıkladı.

Güncel 03.12.2018, 22:17
198
“Engellileri yılın her günü hatırlamalıyız”

Engelliler için AK Parti hükümetleri dönemlerinde önemli reformlara imza atıldığını belirten Milletvekili Kaya, 3 Aralık gününün engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gün olduğunu, onların yaşadığı sıkıntıların sadece kendilerine değil aileleri, çevreleri ve toplumun ortak sorunu olduğunu ve bu nedenle iktidar partisi olarak engellilerin yaşamlarını daha da kolaylaştıracak, çağdaş ve sorunsuz imkânlara kavuşturmak için büyük çaba sarf ettiklerini vurguladı.

Engellilerin hak ettiği hayata kavuşması için yaptıkları yasal düzenlemeler ile eğitimden, istihdamda ayrımcılığın önlenmesine, evde bakımdan daha pek çok konuda onlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyleyen Kaya, “Bu reformlar insanımıza verdiğimiz değerin, gösterdiğimiz saygının anlamlı bir ifadesidir. Herkesin bir gün engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Onları bir gün değil 365 gün hatırlamalıyız” dedi.

(Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@