“Engelli olmak asla bir kusur değildir”

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, engelli vatandaşların hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması, hem sosyal devlet anlayışı, hem de vicdani sorumluluğun bir gereği olduğu kadar, sorunlarına çözüm üretmek, insanlık borcunun yanı sıra çağdaş toplum olmanın en önemli gereklerinden olduğunu söyledi.

Güncel 03.12.2018, 22:19
273
“Engelli olmak asla bir kusur değildir”

Milletvekili Ceylan, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Engelli olmanın asla bir kusur olmadığını, asıl kusurun, onları göz ardı etmek ve yok saymak olduğunu vurgulayan Ceylan, “Sadece bir gün değil, her zaman engelli vatandaşları hatırlatacak ve onların yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri sunmak sosyal devletin en temel görevidir” diyerek açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

“Devletimiz ve hükumetimiz sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak, engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık ve istihdam haklarına ait hizmetleri sunmakta, bu kapsamda çıkarılan yasalarla uygulamaya konulan evde bakım hizmetleri, danışmanlık, destek, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, ilimizde de yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Engelli olmak asla bir kusur değildir. Asıl kusur, onları göz ardı etmek ve yok saymaktır. Unutulmamalı ki her insan bir gün engelli bir vatandaş olma potansiyeline sahiptir.

Bu anlayış içinde AK Parti olarak 16 yıllık iktidarlarımız döneminde siyaset esasımız her zaman insan odaklı olmuştur.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@