Engelli iş koçundan örnek davranış

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hayata geçirilen “Engelli İş Koçluğu” uygulamasıyla engelli vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Güncel 24.06.2020, 19:18
857
Engelli iş koçundan örnek davranış

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan “Engelli İş Koçluğu” projesinin engellilerin istihdama geçişinde, istihdamdayken işe uyumlarının sağlanmasında ve dolayısıyla engellilerin istihdamının sürdürülebilir olmasında etkin olarak kullanılan bir yöntem olduğunu ifade etti.

Şahan; bu yeni model ile birlikte engellilerin ihtiyaç ve beklentilerini daha iyi tespit ederek, işgücü piyasasına geçişlerine destek olup istihdamda kalmaları için izleme mekanizmaları oluşturduklarını, bu mekanizma ile engellileri hem işe girmeden önce hem de işe girdikten sonra düzenli bir şekilde takip edeceklerini ifade etti.

Engelli vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak iş ve meslek danışmanları tarafından kendilerine yol haritası belirleyeceklerini belirten Şahan, bu bağlamda Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasının girişinde yapılan kaldırım yenileme çalışmalarından dolayı kuruma erişim sağlayamayan engelli iş arayan vatandaşa kurum otoparkında danışmanlık hizmeti verildiği ifade edildi. Engelli İş Arayan koçu Fidan Demir Şenel tarafından kurum otoparkında iş arayan engelli vatandaşın kaydının yapıldığını anlatan Şahan, engelli vatandaşa engellilere yönelik kendi iş yerini kurmaya dönük hibe desteği hakkında bilgi verildiğini anlattı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:59
Öğle 12:29
İkindi 15:21
Akşam 17:49
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@